Dienas notikumu apskats

Vismaz 241 cilvēks gājis bojā trešdien notikušajā zemestrīcē Itālijas vidienē

Dienas notikumu apskats

Koalīcijas partijas atbalstījušas algu celšanu VID vadītājam līdz 4030 eiro

Merkele Polijā pārrunā «Brexit» un migrācijas politiku

Merkele Polijā pārrunā «Brexit» un migrācijas politiku

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Vācijas kanclere Angela Merkele, kura visu nedēļu apmeklē Eiropas Savienības dalībvalstis, ieradusies arī Polijā. Vizīšu laikā Merkele vēlas noskaidrot gan dalībvalstu viedokli par Lielbritānijas aiziešanu no Eiropas Savienības, gan par citiem jautājumiem, kas valstis satrauc visvairāk.

Vācijas kanclere Angela Merkele Polijā tiekas ar valdības vadītāju Beāti Šidlo, kā arī pārējo tā sauktās Višegradas valstu – Ungārijas, Čehijas, Slovākijas vadītājiem. Viņu tāpat kā citu Eiropas Savienības valstu līderu domas ir svarīgas pirms 16.septembrī Slovākijas galvaspilsētā Bratislavā gaidāmās galotņu sanāksmes, kurā Lielbritānijas aiziešana jeb tā sauktais „Brexit” būs galvenais temats.

„”Brexit” ir dziļš grieziens Eiropas integrācijas vēsturē, tādēļ tam ir jārod pareizā atbilde,” ieradusies Polijā, sacīja Angela Merkele. Taču, tiekoties ar Višegradas valstu līderiem, Vācijas kanclere, protams, runāja arī par tur ļoti sāpīgo tematu – imigrāciju.

Kā zināms, gan pati Polija, gan arī Ungārija, Slovākija un Čehija līdz šim ir bijušas ļoti stingras savos uzskatos par to, ka dalībvalstīm nedrīkst noteikt obligātās bēgļu uzņemšanas kvotas un kritizējušas Vācijas atvērto durvju politiku. Čehijas premjerministrs Bohuslavs  Sobodka un Ungārijas valdības vadītājs Viktors Orbans, tiekoties ar Merkeli, ir aicinājuši veidot  Eiropas Savienības armiju, par ko priekšlikumi ir izskanējuši jau agrāk, lai rūpētos par lielāku Eiropas Savienības drošību laikā, kad tik daudz konfliktu risinās netālu no tās robežām. „Eiropas Savienība ir zaudējusi savas adaptācijas spējas, un mums nav pareizas atbildes nedz migrācijai, nedz terorismam,” sacīja Orbans.

Vēl pirms kancleres vizītes ar kritiku neskopojās arī Polijas ārlietu ministrs Vitolds Vaščikovskis. Viņš intervijā ziņu aģentūrai DPA kritizējis Vācijas egoismu ārpolitikas veidošanā: "Mēs bieži jūtam, ka viņi dzenas pēc saviem mērķiem. Protams, katrai valstij ir šādas tiesības, bet mēs līdz zināmai pakāpei sagaidām gatavību uz kompromisu konkrētos jautājumos.”

Tomēr, kā novērojuši mediji, visi līderi, iznākot jau preses konferencē pie žurnālistiem, veiksmīgi slēpuši nesaskaņas.

Plānots, ka līdz nedēļas beigām Merkele būs tikusies ar 15 valdību vadītājiem sešās Eiropas Savienības dalībvalstīs. Vēl sestdien, 27.augustā, viņai paredzētas sarunas ar Austrijas, Horvātijas, Bulgārijas un Slovēnijas līderiem.

Kā norāda analītiķi, Vācijas kanclere joprojām ir Eiropas Savienības dalībvalstu ietekmīgākā politiķe, taču smagā bēgļu krīze viņas pozīcijas ir jūtami iedragājusi, un arī pirms nākamajā gadā gaidāmajām vēlēšanām Merkelei būs jāprot rast līdzsvaru starp Eiropas Savienības lēmumiem un noskaņojumu pašmājās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti