Rīta Panorāma

Lielbritānijā vīrietis atsāk skrituļot pēc 70 gadu pauzes

Rīta Panorāma

ECT spriedumā pieļauj obligātu vakcināciju

Merkele pieprasa Putinam atvilkt karaspēku no Ukrainas robežas

Merkele pieprasa Putinam atvilkt karaspēku no Ukrainas robežas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Vācijas kanclere Angela Merkele tālruņa sarunā pieprasījusi Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam atvilkt karaspēku no Ukrainas robežas.

Par Krievijas armijas vienību pārdislokāciju uz šo reģionu aprīļa sākumā vēstīja mediji, un oficiālais Kremlis šo informāciju nenoliedza. 

Vācijas valdības pārstāvji informēja, ka  notikusi diskusija par Krievijas militārās klātbūtnes pastiprināšanu Austrumukrainas apkārtnē, un Merkele uzsvērusi, ka armijas vienību atvilkšana mazinātu saspīlējumu.

Savukārt Kremļa pārstāvji ziņoja, ka Putins pievērsis Merkeles uzmanību Kijevas provokatīvajām darbībām, kas saasinot situāciju uz kontaktlīnijas.

Tomēr par konkrētiem lēmumiem vai norunām abu pušu pārstāvji neziņo.

Tikmēr Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis devies uz konflikta zonu, lai klātienē iepazītos ar situāciju un uzmundrinātu karavīrus. Ukrainas līderis pateicās militārpersonām par dzimtenes aizsardzību un apbalvoja vairākus karavīrus.  

KONTEKSTS:

Pēdējo nedēļu laikā bažas par situāciju Austrumukrainā ir ievērojami pieaugušas. Marta beigās Ukraina ziņoja, ka Krievija koncentrē savu karaspēku pie Ukrainas robežas un Maskavas atbalstītie separātistu kaujinieki nemitīgi pārkāpj pērn panākto vienošanos par pamieru.

Kopš februāra vidus apšaudēs Austrumukrainā krituši teju 30 ukraiņu karavīri. Mediji vēstīja, ka vienības tiekot izvietotas arī Krimā. Komentējot ziņas par Krievijas karaspēka koncentrēšanu pie Ukrainas robežām, Kremļa runasvīrs izteicies, ka Krievijas armija savā teritorijā pārvietojas uz turieni, uz kurieni atzīst par vajadzīgu.

2014. gada pavasarī Ukrainas austrumu daļā sākās konflikts. Drīz pēc tam, kad  Krimas autonomo apgabalu Ukrainā anektēja Krievija. 2015. gada februārī Minskā ar Vācijas un Francijas līderu, kā arī Krievijas prezidenta līdzdalību  panākta vienošanos par 13 miera plāna punktiem, kas paredzēja ne tikai uguns pārtraukšanu un smago ieroču atvilkšanu no ukraiņu spēku un prokrievisko separātistu sadursmes līnijas, bet arī Ukrainas konstitūcijas reformu un īpašo statusu separātistu pārņemtajiem Doņeckas un Luhanskas apgabaliem. Kopš tā laika gan abas konfliktējošās puses ik pa laikam ziņo par pamiera pārkāpšanu un situācija nav būtiski mainījusies.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti