Merkele piekrīt Kameronam sociālo pabalstu tūrisma jautājumā

Vācijas kanclere Angela Merkele trešdienas vakarā piekrita Lielbritānijas premjerministram Deividam Kameronam, sakot, ka Eiropas Savienības (ES) valstīm ir jāvēršas pret brīvas pārvietošanās starp tām ļaunprātīgu izmantošanu sociālo pabalstu tūrisma nolūkā.

Merkele un Kamerons sarunās premjera rezidencē Londonas Dauningstrītā bija vienisprātis par to, ka ES pamatprincips par brīvu pārvietošanos starp dalībvalstīm ir neaizskarams.

Merkele tomēr sacīja, ka šī principa saglabāšanas labad ir nepieciešams izpētīt tā ļaunprātīgu izmantošanu sociālo pabalstu iegūšanai.

Kamerons mēģina panākt reformas ES un Lielbritānijas attiecību ar ES pārskatīšanu. Viņš arī ir solījis 2017.gadā rīkot referendumu par Lielbritānijas nākotni ES, ja viņa vadītā Konservatīvo partija maijā uzvarēs parlamenta vēlēšanās.

"Kā Deivids [Kamerons] pavisam pareizi pateica - mums nav šaubu, ka pārvietošanās brīvības princips nav apspriežams, bet mums arī ir jāapskata šī principa ļaunprātīga izmantošana," Merkele paziņoja kopīgā preses konferencē Dauningstrītā.

"Mēs apskatām likumdošanu šajā jomā un gribam redzēt, kā tā darbojas lokālā līmenī. Lai pārvietošanās brīvība saglabātos, ir jācīnās pret tās ļaunprātīgu izmantošanu. Ir ļoti rūpīgi jāapsver tas, cik lielā mērā jāpielāgo atsevišķu dalībvalstu sociālās nodrošināšanas sistēmas, kuras galu galā nav [ES] kopīgo likumu daļa. Šis jautājums jāizskata katrā dalībvalstī," sacīja Merkele.

Kamerons grib ierobežot imigrantu no citām ES valstīm pieplūdumu Lielbritānijā pirms viņa ierosinātās attiecību ar ES pārskatīšanas un 2017.gada referenduma. Novembrī viņš izklāstīja plānus ierobežot sociālo pabalstu maksājumus imigrantiem no citām ES valstīm, lai apturētu viņu pieplūdumu, bet atzina, ka tādā gadījumā ir jāpārskata ES līgumi.

"Es atbalstu pārvietošanās brīvību, bet neatbalstu pārvietošanās brīvības ļaunprātīgu izmantošanu, un mums tas ir jāmaina," trešdien sacīja Kamerons. Viņš pauda uzskatu, ka imigranti varētu pretendēt uz bezdarbnieka pabalstu tikai pēc četriem Lielbritānijā pavadītiem gadiem.

Kamerons sacīja, ka viņš vēlētos Lielbritānijas palikšanu reformētā ES, bet, "ja to nav iespējams panākt, tad es neizslēdzu nekādu iespējamību".

"Kur ir griba, tur ir arī ceļš," sacīja Kamerons un Merkele, raksturojot savus centienus panākt kopīgu viedokli.

Merkeles vienas dienas vizīte Londonā ir daļa no brauciena par ārvalstīm, kura mērķis ir sagatavošanās G7 samitam Bavārijā 7. un 8.jūnijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt