Merkele aizstāv lēmumu atvērt robežas migrantiem

Pirms došanās uz Eiropas Savienības līderu sanāksmi Briselē Vācijas kanclere Angela Merkele uzrunāja parlamentu, kurā aizstāvēja savu lēmumu atvērt valsts robežas migrantiem. Tas esot bijis humāns žests, lai mazinātu spiedienu uz citām Eiropas Savienības valstīm.

Sagaidāms, ka tieši migrācijas jautājumi būs vieni no svarīgākajiem samitā Briselē.

“Eiropa ir daudzu izaicinājumu priekšā, tomēr migrācijas jautājums var noteikt Eiropas Savienības likteni. Vai nu mēs strādājam pie tā, lai visā pasaulē nebūtu šaubu par mūsu vērtībām, vai nu neviens neticēs mūsu vērtību sistēmai, kas reiz padarīja mūs stiprus. Tādēļ tam ir izšķirīga nozīme,” norādīja Vācijas kanclere.

Merkele uzsvēra, ka 2015.gadā pie viņas personīgi vērsās Austrijas un Ungārijas līderi ar lūgumu palīdzēt, kad migranti plūduši viņu valstīs. Vācijas kanclere paziņoja, ka situācija ir mainījusies un Eiropai nepieciešams kopīgs risinājums migrantu jautājumam.

Par atsevišķiem jautājumiem joprojām pastāv domstarpības, taču Eiropas Savienības dalībvalstis ir vienisprātis, ka nepieciešams mazināt migrāciju, apturēt kontrabandistus un stiprināt Eiropas ārējās robežas.

KONTEKSTS:

Migrācija būs viens no izšķirošajiem jautājumiem ceturtdien un piektdien, 28. un 29.jūnijā, notiekošajā Eiropas Savienības  valstu līderu sanāksmē Briselē.

Itālijas un Maltas valdības atteikšanās uzņemt nevalstisko organizāciju kuģus ar Vidusjūrā izglābtajiem migrantiem, un Vācijas koalīcijas nesaskaņas ir saasinājušas šo jau tā kutelīgo jautājumu.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti