Melnkalnes prezidenta vēlēšanās uzvar proeiropeiskais Djukanovičs

Melnkalnes  prezidenta vēlēšanās uzvarējis valdošās partijas kandidāts Milo Djukanovičs. Pēc sākotnējo balsojuma rezultātu publiskošanas viņš sola turpināt valsts virzību uz Eiropas Savienību.

“Šādu vēlēšanu rezultātu es uztveru kā Melnkalnes  iedzīvotāju stingri pausto vēlmi turpināt ceļu uz Eiropu.  Turpināt virzību, kas visiem  cilvēkiem nodrošinās eiropeisku dzīves kvalitāti un valsts pilntiesīgu dalību Eiropas Savienībā,” sacīja prezidenta amata kandidāts Milo Djukanovičs.

Melnkalnes nevalstiskā organizācija “Monitoringa centrs” ziņo, ka pēc divu trešdaļu balsu saskaitīšanas 56 gadus vecais Djukanovičs ieguvis apmēram 53% balsu. Līdzīgi ir arī nobalsojušo vēlētāju aptauju rezultāti, tāpēc maz ticams, ka situācija varētu mainīties.

Tikmēr politikas eksperti un žurnālisti norāda, ka rezultāti nav negaidīti. 56 gadus vecais Djukanovičs jau ceturtdaļgadsimtu ieņēma vadošus amatus, tostarp pildījis premjerministra un prezidenta pienākumus. Neraugoties uz daļas iedzīvotāju vēlmi veidot ciešākas attiecības ar Krieviju, viņš panāca valsts iestāšanos NATO un patlaban izvirzījis mērķi tuvināties Eiropas Savienībai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti