Melnkalnē vēlēšanās uzvar NATO integrāciju atbalstošā premjera partija

Balkānu valstī  Melnkalnē svētdien notikušajās parlamenta vēlēšanās lielāko balsu skaitu ieguvusi pašreizējā premjerministra Milo Džukanoviča vadītā Sociālistu demokrātiskā partija. Šis balsojums apliecina arī vairākuma vēlētāju atbalstu valsts dalībai NATO.  

Saskaņā ar provizoriskajiem rezultātiem, Džukanoviča partija ieguva 40,7% balsu jeb 35 mandātus parlamentā, kurā ir 81 deputāts.

Opozīcijā esošā “Demokrātiskā fronte” ieguva 21% un 18 mandātus, bet mērenais opozīcijas spēks “Atslēga” – 10,5% un deviņas vietas.  Neviens spēks neieguva absolūtu vairākumu un nevarēs patstāvīgi veidot valdību.

Vēlēšanas var uzskatīt arī par referendumu par vai pret Džukanoviču. Viņš pēdējo ceturtdaļgadsimtu dominējis Melnkalnes politikā, ik pa laikam sēžoties te premjera, te prezidenta krēslā.

NATO maijā piekrita Melnkalnes uzņemšanai aliansē. Tomēr šis lēmums vēl jāratificē dalībvalstu parlamentiem.

Savulaik Melnkalne bija daļa no federatīvas valsts kopā ar Serbiju. Melnkalnes policija pirms vēlēšanām aizturējusi divdesmit Serbijas pilsoņus, kurus vadījis bijušais serbu policijas ģenerālis. Grupa plānojusi veikt teroraktus. Policijas pārstāvji informēja, ka diversanti grasījās ar automātiskajiem ieročiem uzbrukt policijai un citām svarīgām valsts iestādēm, kā arī nogalināt  augstas valsts amatpersonas.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti