Melnkalnē vairākus priesterus aiztur par Covid-19 ierobežojumu pārkāpšanu

Melnkalnes policija aizturējusi Serbu pareizticīgās baznīcas bīskapu un septiņus priesterus par Covid-19 pandēmijas dēļ noteikto ierobežojumu neievērošanu. Garīdznieki šonedēļ organizēja reliģisku procesiju, kurā piedalījās vairāki tūkstoši cilvēku.

Melnkalnes prokuratūra informēja, ka priesteri aizturēti uz 72 stundām. Viņiem izvirzītas apsūdzības par pulcēšanās aizlieguma neievērošanu. Par šādu pārkāpumu garīdzniekiem var draudēt līdz pat 12 gadiem ilgs cietumsods.

Tomēr daļa sabiedrības neatbalsta varas iestāžu rīcību. Šonedēļ vairākās apdzīvots vietās notika stihiskas protesta akcijas. Policija bija spiesta pielietot asaru gāzi un citus speciālos līdzekļus, lai izklīdinātu pūli, kā arī novērstu ceļu blokādi.

Pret garīdznieku aizturēšanu asi iebilst arī Serbijas varas iestādes. Serbu pareizticīgās baznīcas centrs atrodas šīs valsts galvaspilsētā Belgradā, un valsts prezidents Aleksandrs Vučičs paudis dziļu satraukumu par notikušo.

Saspīlējumu starp baznīcu un Melnkalnes varas iestādēm vairo arī decembrī pieņemts pretrunīgi vērtētais likums par reliģisko brīvību. Tajā iekļautas normas, kas var kalpot par pamatu vairāku klosteru  nacionalizācijai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti