Melnkalne un NATO jau šonedēļ parakstīs pievienošanās protokolu

NATO un Melnkalne ceturtdien, 19.maijā, dalībvalstu ārlietu ministru sanāksmes laikā Briselē parakstīs pievienošanās protokolu. Saskaņā ar to Melnkalne līdz gada beigām kļūs par pilntiesīgu NATO dalībvalsti.

„Rīt NATO uzņemsim premjerministru Milo Djukanoviču, ar kuru parakstīsim pievienošanās protokolu. Pēc šīs ceremonijas Melnkalne varēs piedalīties visās NATO sanāksmēs kā novērotāja vai kā īpaši lūgts dalībnieks. Tiklīdz visas dalībvalstis būs ratificējušas šo protokolu, Melnkalne kļūs par alianses 29. dalībvalsti. Tā ir ļoti skaidra zīme, ka NATO turpina palīdzēt nostiprināt stabilitāti un drošību Rietumbalkānos,” sacīja NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.

Uzaicinājumu Balkānu valsts saņēma jau aizvadītā gada nogalē. Pirms iestāšanās NATO Melnkalnei bija jāstiprina aizsardzība, jāapkaro korupcija un jāveic citas reformas.

No Balkānu reģiona, kuru vēl nebūt ne tik sen plosīja konflikts, Melnkalne jau būs trešā valsts, kas pievienosies aliansei. To jau ir izdarījušas Albānija un Horvātija.

Krievija, kas ilgstoši kritizējusi NATO paplašināšanos jebkurā virzienā, jau paziņojusi, ka gatavo atbildes soļus šim Melnkalnes lēmumam.

Melnkalne ar nedaudz vairāk nekā pusmiljonu iedzīvotāju, kas bija daļa no savienības ar Serbiju, neatkarību ieguva pirms desmit gadiem. Kopš tā laika valsts mērķtiecīgi centusies iestāties gan NATO, gan ieguvusi arī oficiālu Eiropas Savienības kandidātvalsts statusu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti