Melnkalnē notiek parlamenta vēlēšanas

Melnkalnē svētdien notiek parlamenta vēlēšanas, kas sarīkotas par spīti atkārtotam koronavīrusa uzliesmojumam šajā valstī. Pirms četriem gadiem, kad notika iepriekšējā balsošana, valstī neveiksmīgi mēģināja sarīkot apvērsumu, lai apturētu tās iestāšanos NATO. Par ārējās iejaukšanās mēģinājumiem runā arī pašlaik.

Svētdien notiekošās parlamenta vēlēšanas Melnkalnē uzskata par ārkārtīgi nozīmīgām. Tās var izšķirt, vai Melnkalne turpinās virzību pretī Eiropas Savienībai vai arī izvēlēsies citu kursu. 

Melnkalnē risinās parlamenta vēlēšanasArtjoms Konohovs

Pašlaik šī Balkānu valsts ir atvērusi visas iestāšanās sarunu sadaļas, tomēr neviena no tām vēl nav slēgta. Lai to paveiktu, valstī ir nepieciešamas būtiskas tieslietu reformas un aktīvāka cīņa ar korupciju.

Tomēr tieši korupcijā tiek vainota pašreizējā valsts prezidenta Milo Djukanoviča politiskā partija. Šis politiskais spēks, kas kopā ar sabiedrotajiem aizvadītos 30 gadus ir bijis pie varas, šoreiz var zaudēt vairākumu parlamentā. Kopš iepriekšējā balsojuma 2016. gadā opozīcija lielākoties ir boikotējusi parlamenta darbu. Tomēr priekšvēlēšanu kampaņā opozīcijas spēki ir aktīvi iesaistījušies. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti