Pusdiena

Bijušais Rīgas brīvostas šefs Loginovs pārsūdzēs viņam nelabvēlīgo spriedumu

Pusdiena

Pusdiena 21.09.2017

Meksikā spēcīgā zemestrīcē vairāk nekā 200 bojāgājušie

Meksikā spēcīgā zemestrīcē 224 bojāgājušie

Otrdien pēcpusdienā Meksikā, Pueblas štatā, notikusi 7,1 magnitūdu zemestrīce, ziņo CNN, atsaucoties uz ASV Ģeoloģijas dienestu. Zemestrīce laupījusi 224 cilvēku dzīvības, vēsta BBC.

Zemestrīce notika agrā pēcpusdienā, dažas stundas pēc tam, kad pilsētas iestādes bija veikušas zemestrīces treniņu. Cilvēki pēc pirmajiem grūdieniem devušies laukā uz ielas.

"Ziņojumos, ar kuriem es iepazinos, minētas divas zemestrīces. Vienas epicentrs atradās Pueblas, bet otrs Morelosas štatā, un tā bija ļoti stipra. Ziņojumos norādīts, ka arī galvaspilsētā Mehiko zemestrīce bija patiešām ļoti spēcīga," teica Meksikas prezidents Enrike Penja Njeto.

Morelosas štatā uz dienvidiem no Mehiko ir gājis bojā vismaz 71 cilvēks. Pueblas štatā gājuši bojā 43 cilvēki. Galvaspilsētā sagruvušas vai izpostītas vismaz 44 celtnes un nogalināti 86 cilvēki, vēsta BBC, atsaucoties uz Meksikas iekšlietu ministra sniegto informāciju.

Nesen kāda Meksikas civilās aizsardzības amatpersona samazināja iepriekš figurējušo bojā gājušo skaitu (248) līdz 216. 

Meksikas prezidents atzinis, ka, sagrūstot pamatskolai, Mehiko gājuši bojā vismaz 20 skolēni un divi pieaugušie. Vēl 30 bērni un astoņi pieaugušie tiek uzskatīti par bezvēsts pazudušiem.

Tāpat Mehiko varas iestādes ziņo, ka ap 40% no galvaspilsētas un 60% no Morelosas štata iedzīvotāju nav elektrības.

Mediji ziņo, ka Mehiko ir sabrukusi arī kāda slimnīcas ēka, taču cilvēki paspējuši atstāt ēku pirms tam. Vietējās varasiestādes aicināja iedzīvotājus neatgriezties savos mājokļos, jo pastāv atkārtotu grūdienu iespējas, turklāt bojātās ēkas var sabrukt.

Vietējie mediji vēsta, ka darbu pārtraukusi galvaspilsētas lidosta un evakuētas daudzas ēkas. Vairākās vietās izcēlušies ugunsgrēki. Skolas Mehiko, kā arī Pueblas un Gererro štatos slēgtas līdz nākamajam izglītības ministra rīkojumam.

Tikmēr seismologi ziņo, ka zemestrīces epicentrs atradās Pueblas štatā apmēram 123 kilometrus uz dienvidaustrumiem no Mehiko. Tā ir otrā spēcīgā zemestrīce pēdējo nedēļu laikā. Dabas stihija 7. septembrī jau prasīja vismaz 90 cilvēku dzīvības.

No kādas ēkas filmētā video, kas uzņemts tūlīt pēc zemestrīces, redzami putekļu mākoņi no, iespējams, sabrukušām ēkām Meksikas galvaspilsētā.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tviterī paudis līdzjūtību Meksikai: "Mani skumdina, ka zemestrīce pie Mehiko atņēmusi daudziem dzīvību. Izsaku līdzjūtību visiem skartajiem un turu īkšķus, lai būtu veiksmīgas glābšanas operācijas."

Tāpat Ārlietu ministrija izplatījusi paziņojumu, kurā pauž līdzjūtību zemestrīcē cietušajai Meksikai: "Ārlietu ministrija izsaka līdzjūtību un pauž solidaritāti ar Meksikas tautu un amatpersonām saistībā ar postošajām sekām, ko izraisījusi vakar notikusī zemestrīce galvaspilsētas Mehiko tuvumā."

Tieši pirms dabas stihija satricināja pilsētu, tajā notika gatavošanās zemestrīces mācībām, lai pieminētu 1985. gadā notikušo postošo zemestrīci. Pirms 32 gadiem  8 magnitūdu spēcīgajā zemestrīcē, kas notika tieši 19. septembrī, upuru skaits sasniedza aptuveni 9500.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti