Meksika iesūdz tiesā ASV ieroču ražotājus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Meksikas valdība ir iesūdzējusi tiesā dažus no lielākajiem ASV ieroču ražotājiem, apsūdzot tos neapdomīgā biznesa praksē, kas vairojusi asinsizliešanu. Prasībā apgalvots, ka uzņēmumi zināja, ka veicina nelikumīgu ieroču tirdzniecību, kas ir saistāma ar daudziem nāves gadījumiem.

Meksikas varas iestādes kompensācijās pieprasa 10 miljardus ASV dolāru par to, ka ieroči no ASV nelikumīgi turpina nonākt Meksikas organizētās noziedzības grupējumu rīcībā.

Tiek uzskatīts, ka aptuveni 70% no visiem Meksikā nonākušajiem ieročiem ievesti no ASV. 2019.gadā Meksikā vairāk nekā 17 000 slepkavību bija saistītas ar kontrabandas ieročiem.

Prasībā, kas trešdien tika iesniegta Masačūsetsas štatā, teikts, ka Meksikas valdība ir rīkojusies, lai izbeigtu kompāniju radīto milzīgo kaitējumu, aktīvi veicinot ieroču nelikumīgu tirdzniecību narkotiku karteļiem un citiem noziedzniekiem Meksikā.

Ārlietu ministrijas dokumentā, kas saistīts ar tiesas prāvu norādīts, ka ASV ieroču ražotāji apzinās faktu, ka viņu produkti tiek tirgoti un tiek izmantoti nelikumīgās darbībās pret Meksikas civiliedzīvotājiem un varasiestādēm.

Tie izmantojuši mārketinga stratēģijas, lai reklamētu arvien nāvējošākus ieročus bez drošības vai izsekojamības mehānismiem. Piemēram, ASV uzņēmums "Colt" ražojis pistoles ar Meksikas revolūcijas varoņa Emiljano Sapatas vārdu un attēlu.

Tiesā iesūdzētie uzņēmumi pagaidām šo soli nav komentējuši.

Eksperti gan norāda, ka ASV likumi ieroču ražotāju saukšanu pie atbildības par nelegālo tirdzniecību padara gandrīz neiespējamu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti