Meklē risinājumus atbalsta pārtraukšanai «dīvāna zemniekiem»

Eiropas Savienības (ES) valstu zemkopības ministri Luksemburgā otrdien, sarunu otrajā dienā, cenšas panākt kompromisu Latvijai svarīgos jautājumos, piemēram, par atbalstu ražojošajiem lauksaimniekiem, tiešos maksājumos novirzot ražošanas attīstībai, nevis tā dēvētājiem, „dīvāna zemniekiem”, kam maksā par platību appļaušanu.

Pēc pirmdienas sarunām panākta politiska vienošanās par vienu no reformas būtiskākajiem punktiem. Proti, to, kā izlīdzināt daudzviet Eiropā neproporcionālos maksājumus, kas balstās uz vēsturiskiem aprēķiniem par ražu noteiktā periodā, un tā vietā maksāt atkarībā no saimniecības lieluma, šādi izvairoties no nesamērīgi lieliem maksājumiem atsevišķām saimniecībām. Ministri vienojušies par sistēmu, kas paredz, ka daļa vecās Eiropas saimniecību zaudēs vismaz trešo daļu līdzšinējo guvumu, kas, protams, lielo saimniecību zemniekus neiepriecina.

Tāpat Latvijai ir svarīgi, lai pēc iespējas ātrāk ES dalībvalstīm dotu iespēju ieviest jauno mazāk labvēlīgo apvidu sistēmu.

Ja vienošanos par reformas galējo variantu panāks, ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padome turpinās sarunas ar Eiropas Parlamentu un Eiropas Komosoju, lai līdz nākamā gada sākumam reformu varētu sākt ieviest dzīvē.

Patlaban plāno, ka galīgo lēmumu varētu pieņemt trešdien Briselē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti