Mejas un Korbina sarunas par izeju no «Brexit» strupceļa bijušas konstruktīvas

Opozīcijā esošie leiboristi trešdien, 3. aprīlī, paziņojuši, ka sarunas ar Lielbritānijas premjerministri Terēzu Meju par iespējamo izeju no "Brexit" strupceļa bijušas konstruktīvas.

"Mums notikušas konstruktīvas izpētes diskusijas par to, kā izkļūt no "Brexit" strupceļa," pavēstīja leiboristu pārstāvis. "Mēs saskaņojām mūsu komandu darba programmu, lai izpētītu vienošanās iespējas."

Savukārt premjerministres kancelejas pārstāvis paziņojis, ka abas puses sarunās "izrādīja elastību".

Līdz ar leiboristu līderi Džeremiju Korbinu sarunās ar Meju piedalījās arī partijas ēnu kabineta "Brexit" ministrs Keirs Stārmers, ēnu kabineta ekonomikas ministre Rebeka Longa-Beilija un leiboristu parlamenta frakcijas vadītājs Niks Brauns.

No Konservatīvās partijas puses sarunās piedalījās premjerministres faktiskais vietnieks Deivids Lidingtons, "Brexit" ministrs Stīvens Bārklijs un toriju frakcijas vadītājs Džulians Smits.

Pirmā plānošanas sanāksme paredzēta jau trešdienas vakarā, bet oficiālās sarunas turpināsies visu ceturtdienu.

KONTEKSTS:

Britu premjere Meja otrdien, 2. aprīlī, vairāk nekā septiņas stundas pavadīja sarunās Ministru kabineta sēdē, lai mēģinātu atrast ceļu uz priekšu pusotru nedēļu pirms patlaban noteiktā izstāšanās datuma. Parlaments viņas panākto "Brexit" vienošanos joprojām nav apstiprinājis. Vairākuma atbalstu nav ieguvuši arī virkne alternatīvo priekšlikumu, kā palikšana muitas ūnijā ar Eiropas Savienību (ES) vai atkārtots referendums.

Pēc vairāku stundu sarunām ar savu valdību Meja otrdien vakarā paziņoja, ka darīs visu – runās ar opozīciju un lūgs ES vēl pagarināt izstāšanās termiņu, lai novērstu nekontrolēto "Brexit". Meja trešdien tikās ar opozīcijā esošo leiboristu līderi Korbinu, lai mēģinātu rast izeju no “Brexit” strupceļa un vienotos par jaunu plānu, kas iegūtu parlamenta vairākuma atbalstu. Korbins iestājas par maigāku “Brexit” formu, nekā vēlas stingrā "Brexit" piekritēji Mejas konservatīvo partijā.  

Lielbritānijai jāpiedāvā ES tālākās rīcības plāns līdz pašlaik nospraustajam "Brexit" datumam, nākamajai piektdienai, 12. aprīlim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti