Meja un Junkers ceturtdien atsāks diskusijas par «Brexit»

Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers un Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja diskusijas par "Brexit" procesu atsāks ceturtdien, 7. februārī. Tomēr maz ticams, ka tiks atsāktas sarunas par vienošanās saturu.

EK pārstāvis norādīja, ka Meja, visticamāk, oficiāli lūgs atjaunot sarunas, taču "Brexit" vienošanos nevar atvērt diskusijām. Junkers vienlaikus paudis gatavību uzklausīt britu premjeri, tostarp viņas paskaidrojumus par balsojumiem Lielbritānijas parlamentā. Pagaidām nav skaidrs, vai sarunās piedalīsies Eiropadomes prezidents Donalds Tusks.

Lielāku skaidrību varētu viest ceturtdien plānotās Īrijas premjerministra Leo Varadkara sarunas ar bloka dalībvalstu līderiem. 

KONTEKSTS:

2016. gada jūnijā 52% iedzīvotāju referendumā nobalsoja par Apvienotās Karalistes izstāšanos no Eiropas Savienības (ES).  Lielbritānijas izstāšanās no ES plānota 2019. gada 29. martā. Taču Lielbritānijas parlaments noraidīja tā saukto "Brexit" šķiršanās līgumu, kas ir teju 600 lapas garš un ir juridiski saistošs.

Ja Lielbritānija tomēr pamet bloku bez jebkāda līguma, tad jau 30. martā var iestāties vērā ņemamas sekas. Līdz ar to arī Latvijas iedzīvotāji un uzņēmēji, kas sadarbojas ar Apvienoto Karalisti, ir aicināti nopietni gatavoties šādai iespējai. Šķiršanās bez vienošanās var radīt nopietnas problēmas gan ar preču piegādi, gan ar muitas kontroli, gan ar dažādām atļaujām un licencēm, kas nebūs vairs spēkā. Arī privātpersonu ceļošana var būt apgrūtināta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti