Dienas notikumu apskats

Baltijas un Ziemeļvalstu premjeri vienojas par ciešāku sadarbību

Dienas notikumu apskats

VBTAI speciālā nodaļa palīdzējusi 230 bērniem ar uzvedības traucējumiem

Meja par jauno britu aizsardzības ministru izraugās mazpazīstamo Gevinu Viljamsonu

Meja par jauno britu aizsardzības ministru izraugās mazpazīstamo Gevinu Viljamsonu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja par jauno aizsardzības ministru izvirzījusi mazpazīstamo Gevinu Viljamsonu. Viņš šajā amatā nomainīs līdzšinējo aizsardzības ministru Maiklu Falonu, kurš pēc apsūdzībām par seksuālu uzmākšanos demisionējis.

Atsevišķi Viljamsona kritiķi pauduši bažas par viņa kompetenci šajā jomā un vai viņš vispār spēs tikt galā ar saviem pienākumiem.  

41 gadu vecais Gevins Viljamsons iepriekš bijis Mejas konservatīvo partijas galvenais dienaskārtības organizators parlamentā. Viņš tajā ticis ievēlēts tikai 2010.gadā un apkārtējo cilvēku uzmanību lielākoties piesaistījis ar savu neparasto mājdzīvnieku – tarantulu, ko turot stikla traukā uz galda.

Lai arī karaliene ir akceptējusi un pieņēmusi Viljamsonu kā iespējamo jauno aizsardzības ministru, tomēr netrūkst arī tādu, kas apšauba viņa kompetenci, jo šis amats ir viens no nozīmīgākajiem un izaicinošākajiem amatiem visā britu valdībā.

Saskaņā ar britu parlamenta elektronisko uzskaites sistēmu Viljamsons kopš 2010. gada ir uzdevis tikai septiņus jautājumus saistībā ar aizsardzību.

Tāpat viņam būs jātiek galā ar pēdējos gados nemitīgi pieaugošo spiedienu par nepieciešamību samazināt aizsardzības budžeta tēriņus. Lielbritānija ir NATO dalībvalsts, kura ik gadu iegulda 2% no sava iekšzemes kopprodukta aizsardzības stiprināšanai, ko uzliek par pienākumu dalība šajā aliansē.

Iepriekšējais ministrs Falons par atkāpšanos no amata paziņoja trešdien, 1.novembrī, un britu premjere Terēza Meja to pieņēma, atzinīgi novērtējot viņa lēmumu.

Savā demisijas vēstulē Falons rakstīja, ka viņš bija "kritis zemāk" par pieņemtajiem standartiem, kādus liek ievērot bruņotajiem spēkiem, tāpēc, visu izvērtējot, nolēmis atkāpties.

Atkāpšanās iemesls ir apsūdzības par seksuālu uzmākšanos. Falons vēl šonedēļ   pirms demisijas paziņošanas atvainojās par to, ka 2002. gadā partijas konferences vakariņu laikā vairākkārt pieskāries žurnālistes un radio programmas vadītājas Džūlijas Hārtlijas-Brūveres celim.

Hārtlija-Brūvere pēc Falona demisijas tviterī pauda par to pārsteigumu. Viņa arī izteica pieņēmumu, ka viņa atkāpšanās iemesls varētu būt ne tikai viņas celis vien.

“Es ļoti ceru, ka tas nav iemesls, kādēļ Falons atkāpās no amata. Tas būtu ļoti absurdi. Es pieļauju, ka premjerministre vēlējās, lai Falons atstātu amatu, jo ir bijušas citas problēmas. Tas viss notika pirms 15 gadiem, un tajā nesaskatu neko nosodāmu, kādēļ šodien būtu jāatkāpjas,”  pauda žurnāliste.

Pats Falons savu atkāpšanos komentējis īsi – viņš atzina, ka neatbilst augstajiem standartiem, kādus jāievēro bruņotajiem spēkiem.

“Es esmu apsvēris savu pozīciju un tāpēc atkāpjos. Tā bija privilēģija kalpot valstij vairāk nekā trīs gadu garumā. Esmu pārliecināts, ka vīrieši un sievietes profesionāli aizstāvēs mūsu valsi,” paziņoja Falons.

Lielbritānijas parlamentu pēdējā laikā satricinājušas vairākas apsūdzības par tā deputātu seksuāliem pārkāpumiem. To nākšanu klajā veicināja Holivudas producenta Hārvija Vainstaina seksuālās uzmākšanās skandāls Amerikas Savienotajās Valstīs.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti