Lielbritānijas valdība šī gada jūlijā nāca klajā ar savu jaunāko "Brexit" līguma piedāvājumu, kurā paredzēta Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības vienotā tirgus, vienlaicīgi saglabājot brīvo tirdzniecību dažādām precēm un lauksaimniecības produktiem, balstoties uz īpašu muitas vienošanos ar Eiropas Savienību. Šis piedāvājums ir izsaucis visai asu pretreakciju arī valdošajā Konservatīvo partijā, politiķiem kritizējot Lielbritānijas pārāk lielo tuvību ar Eiropas Savienību. Arī Eiropas Savienības pārstāvji ir apšaubījuši šāda piedāvājuma dzīvotspēju, norādot uz nepieciešamību panākt kompromisus vairākos jautājumos.
Nepilnus divus mēnešus vēlāk britu valdībai arvien biežāk nākas saskarties ar aicinājumiem sarīkot vēl vienu referendumu, jeb, pareizāk sakot, tautas balsojumu par galējo "Brexit" vienošanos. Britu premjerministre Terēza Meja ir paziņojusi, ka nepakļausies spiedienam un kompromisiem, kas neatbildīs Lielbritānijas nacionālajām interesēm.
Intervijā laikrakstam "Sunday Telegraph" Meja uzsvērusi, ka tuvākie mēneši būs kritiski valsts nākotnes veidošanā un viņa ir apņēmības pilna izpildīt britu tautas demokrātisko lēmumu, bet vēl viena balsojuma sarīkošana būtu demokrātijas un uzticības nodošana. Premjerministre arī uzsvērusi, ka kopš līguma piedāvājuma publiskošanas "Brexit" sarunās ir panākts reāls progress, lai arī sarunas ir novedušas pie divu ietekmīgu viņas ministru kabineta ministru – "Brexit" lietu ministra Deivida Deivisa un ārlietu ministra Borisa Džonsona - demisijas. Terēza Meja atkārtoti norādījusi, ka labāk ir gatava pieņemt situāciju, kad vienošanās ar Eiropu netiek noslēgta vispār, nekā vēl vairāk piekāpties Briseles prasībām.
Vakar Terēza Meja cietusi kārtējo neveiksmi, cenšoties apvienot savas Konservatīvās valdības ministrus ap savu "Brexit" plānu. Ietekmīgais toriju likumdevējs un bijušais ministrs Niks Bouls, kurš iepriekš atbalstīja Mejas piedāvājumu, tagad paziņojis, ka vairs nevar ilgāk atbalstīt šo pazemojumu. Savukārt izdevums „The Sunday Times” raksta, ka ietekmīgā Konservatīvās partijas vēlēšanu eksperta Lintona Krosbija sabiedrotie gatavojot sazvērestību, kā iznīcināt Terēzas Mejas plānu. Proti, eiroskeptiķi izstrādājot alternatīvu vienošanos, kuru esot plānots publiskot pirms šajā mēnesī gaidāmā partijas kongresa. Šīs kampaņas organizatori cer, ka jauno piedāvājumu atbalstīs gan Deivids Deiviss, gan Boriss Džonsons.
Tikmēr Eiropas Savienība turpina saglabāt savas stingrās pozīcijas. Pirms dažām dienām, tiekoties ar britu "Brexit" lietu ministru Dominiku Rābu, Eiropas Savienības galvenais sarunvedējs Mišels Barnjē uzsvēra, ka "Brexit" vienošanos joprojām var nogremdēt strīdīgais jautājums par Ziemeļīrijas robežu. Lai arī jautājumos par drošību ir panākts progress, joprojām neatrisināti jautājumi esot arī par vairākiem ģeogrāfiskiem produktiem un to aizsardzību, piemēram, šampanieti vai Stiltonas sieru.
Lielbritānija Eiropas Savienību gatavojas pamest 2019. gada 29. martā un par izstāšanās vienošanos principiāla vienošanās būtu jāpanāk līdz oktobrim vai novembrim, tādējādi atstājot pietiekami daudz laika šī līguma ratifikācijai arī pārējās dalībvalstīs.