Meja brīdina par Krievijas radītajiem informatīvajiem draudiem

Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja atkārtoti brīdina par Krievijas radītajiem draudiem. Oficiālā Maskava cenšoties padarīt informāciju par ieroci, kas apdraud starptautisko kārtību.

Meja norādīja, ka Krievija izmanto valsts vadītās mediju organizācijas, lai veidotu viltus stāstus un izplatītu rediģētus attēlus. Tā mērķis esot veicināt nesaskaņas Rietumu pasaulē un graut valstu institūcijas.

Meja arī solīja stiprināt kiberdrošību un padarīt stingrākus finanšu darījumu noteikumus, lai apturētu korupcijas ceļā iegūto Krievijas līdzekļu legalizāciju.

Arī otrdien, 14. novembrī, uzrunājot uzņēmējus, britu premjere Terēza Meja apsūdzēja Maskavu par tās iejaukšanos vēlēšanu norisē Krievijā, kā arī kiberuzbrukumos, ar mērķi izspiegot Rietumos, raksta BBC.

"Krievija pirmo reizi kopš Otrā pasaules kara ar spēku ir okupējusi Eiropas valsts daļu. Krievija ir izraisījusi konfliktu Donbasā, tā ir pārkāpusi Eiropas valstu gaisa telpu un sākusi kiberspiegošanas kampaņu.

Putina valdība ir iejaukusies citu valstu vēlēšanās. Es Krievijai gribu teikt vienu – mēs zinām, ko jūs darāt, jums nekas neizdosies!" sacīja britu premjere.

Uzrunājot biznesa līderus banketā Londonā, premjers sacīja, ka Krievijas prezidenta Vladimira Putina cenšas “apdraudēt brīvas sabiedrības”. Meja pauda, ka Krievija ir “radījusi viltus stāstus”, lai “sētu nesaskaņas Rietumos”.

Tiesa, viņa piezīmēja, ka Lielbritānija nevēlas “pastāvīgu konfrontāciju” ar Krieviju. Paredzams, ka decembrī uz Krieviju dosies britu ārlietu ministrs Boriss Džonsons.

BBC norāda, ka Mejas teiktais ir kontrastā ar ASV prezidenta Donalda Trampa pausto pagājušajā nedēļā, ka viņš tic Putina paustajam noliegumam, ka Krievija nav iejaukusies vēlēšanu norisē ASV.

Meja otrdien bilda, ka Krievija var būt sarunu partneris Rietumiem, ja tā “spēlēs pēc noteikumiem”. Tas nozīmē atteikšanos no tādas politikas, kuras iznākumā notika Krimas aneksija, iespējams, konflikts Austrumukrainā, kur Krievija savu militāro klātbūtni pastāvīgi noliedz, kā arī kiberuzbrukumi Rietumvalstīm un to institūcijām.

Pret Maskavas īstenoto politiku cīņu sākušas arī Amerikas Savienotās Valstis. Oficiālā Vašingtona jau iepriekš draudēja izvirzīt kriminālapsūdzības Kremļa kontrolētās raidorganizācijas "Russia Today" pārstāvjiem, ja tā Amerikā netiks reģistrēta kā ārvalstu aģentu organizācija.

Savukārt "Twitter" pārstāvji pagājušajā mēnesī aizliedza sociālās saziņas vietnē izvietot "Russia Today" un raidorganizācijas "Sputnik" reklāmas.

ASV izlūkdienesti konstatēja, ka šie mediji  prezidenta vēlēšanu laikā 2016.gadā izplatīja maldīgu informāciju.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti