Mediķi no Rietumiem telefoniski konsultē ārstus kara plosītajās valstīs

Ārsti Lielbritānijā un ASV izmanto jaunās tehnoloģijas, lai glābtu dzīvības kara plosītajās valstīs – Afganistānā un Sīrijā. Telemedicīnas labdarības servisu uzsāka bijušais afgāņu bēglis, kurš Lielbritānijā kļuvis par kvalificētu ārstu.

Afganistānā dzimušais Vahids Arians Lielbritānijā ieradās, kad viņš bija 15 gadus vecs. Pretēji citu teiktajam viņš piepildīja savu sapni un kļuva par ārstu.

Tagad Arians strādā Liverpūles slimnīcā un paralēli palīdz slimniekiem savā dzimtenē. Tiesa gan, ar telefona palīdzību. Viņš uzsācis labdarības servisu, kurā ar mobilā telefona palīdzību ir iespējams veikt videozvanu un konsultēt ārstus kara plosītajās valstīs.

“Mediķi kara zonās ir ļoti profesionāli, viņi ir talantīgi. Taču garo kara gadu dēļ iespējas palīdzēt cilvēkiem ir ļoti ierobežotas. Ar nelieliem resursiem ir jāspēj panākt maksimālu rezultātu,” saka Arians.

Arians stāsta, ka telemedicīnas serviss tiek izmantots gandrīz visās Afganistānas ātrās neatliekamās medicīniskās palīdzības punktos. To izmanto arī ārsti Sīrijas pilsētā Alepo.

Labdarības kustībā ir iesaistījušies vairāk nekā simt ārstu. Visbiežāk konsultācijas pa telefonu tiek sniegtas saistībā ar traumām, kas gūtas autoavārijās vai bumbu sprādzienos.

Brīvprātīgie ir apņēmības pilni turpināt iesākto misiju – palīdzēt ne tikai saviem pacientiem, bet arī cilvēkiem tūkstošiem kilometru attālumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti