Mediji: Šonedēļ Irāna varētu paziņot par izstāšanos no kodolvienošanās

Irānas amatpersonas šonedēļ varētu paziņot par daļēju izstāšanos no noslēgtās kodolvienošanās ar lielvalstīm, vēsta Irānas ziņu aģentūras.

Prezidents Hasans Rohani par daļēju izstāšanos no  kodolvienošanās varētu informēt trešdien, 8. maijā, paredzētajā televīzijas intervijā tiešraidē. Paziņojums izskanēšot tieši gadu pēc Amerikas Savienoto Valstu prezidenta Donalda Trampa lēmuma izstāties no 2015. gadā noslēgtā līguma. 

Irānas prezidenta birojs šādu informāciju pagaidām nav apstiprinājis, savukārt neatkarīgie eksperti uzskata, ka Rohani šādā veidā cenšas pamudināt  Lielbritāniju, Franciju, Vāciju, Ķīnas Tautas Republiku  un Krieviju aktīvāk iesaistīties Vašingtonas noteikto sankciju jautājuma risināšanā. Vīnē bāzētā Starptautiskā Atomenerģijas aģentūra apliecinājusi, ka Irāna ievēro saistības un arī minētās valstis nav ziņojušas par iespējamiem Teherānas pārkāpumiem.

Otrdien, 7. maijā, Beļģijas galvaspilsētā Briselē arī notiks oficiālās Teherānas un vairāku šo valstu pārstāvju tikšanās par ASV noteikto sankciju režīmu.

KONTEKSTS:

2018. gada maijā ASV prezidents Donalds Tramps paziņoja, ka ASV izstāsies no 2015. gadā noslēgtā Irānas kodollīguma. Tādēļ tiks atjaunotas visas iepriekš noteiktās sankcijas pret Irānu.

Šo vienošanos bija parakstījušas septiņas valstis, tajā skaitā ASV, Ķīna, Krievija, Lielbritānija, Francija un Vācija. Šīs valstis aicinājušas Trampu neizstāties no vienošanās, norādot, ka tas būtu zaudējums visiem.

ASV arī solīja sankcijas pret tām valstīm, kuras nepārtrauks importēt Irānas naftu. Sākotnēji bija vairāki izņēmumi attiecībā uz vairākām valstīm, taču šogad maijā tās stājās spēkā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti