Mediji: Līdz ar pārmaiņām administrācijā Tramps vēlas nostiprināties «Krievijas skandāla» laikā

Pārmaiņas piedzīvojusi ASV prezidenta Donalda Trampa administrācija, jo Baltā nama preses sekretāra amatu negaidīti pametis Šons Spaisers. Tramps iecēlis arī jaunu Baltā nama komunikāciju direktoru. Kā prognozē amerikāņu mediji, pārmaiņas administrācijā saistāmas ar vēlmi vairot spēkus laikā, kad plašumā vēršas izmeklēšana par administrācijai pietuvinātu cilvēku iespējamām saiknēm ar Krieviju.

Mediji: Pārmaiņas Trampa administrācijā notiek, lai tā nostiprinātos «Krievijas skandāla» laikāUģis Lībietis
  Jau aptuveni mēnesi Vašingtonas žurnālisti bija novērojuši, ka Spaisers arvien retāk vada oficiālos preses brīfingus un tie ir kļuvuši īsāki, turklāt bieži notiek pie izslēgtām televīzijas kamerām. Tas tika skaidrots ar Spaisera liekā svara problēmām.

  Taču tagad kļuvis zināms, ka Spaisers ir izlēmis amatu pamest. Spaisers Baltā nama preses sekretāra amatā pavadīja pusgadu, šajā laikā izpelnoties ne tikai žurnālistu nepatiku, bet arī izceļoties ar daudziem neprecīziem un pretrunīgiem izteikumiem. Savu lēmumu pamest posteni Spaisers pamatojis ar citām pārmaiņām ASV prezidenta administrācijā.

  Proti, Baltā nama komunikāciju direktora amatā, uz kuru bija cerējis Spaisers, ir iecelts uzņēmējs un tuvs prezidenta Trampa draugs Entonijs Skaramuči, ar kuru Spaiseram esot visai sarežģītas attiecības.

  Televīzijas sabiedrība CNN šādas pārmaiņas saista ar Baltā nama apņemšanos stiprināt savus spēkus laikā, kad Tramps un viņa tuvākie līdzgaitnieki un ģimenes locekļi joprojām atrodas skandāla centrā par iespējamām saiknēm ar Krieviju un ASV vēlēšanu ietekmēšanu.

  Tā vietā, lai amatos ieceltu Republikāņu partijai un Vašingtonas politiskajai elitei lojālus cilvēkus, Tramps izvēloties cilvēkus, kuri ir lojāli tieši viņam. Tāds ir Skaramuči.

  Šīs nedēļas laikā īpašais izmeklētājs Roberts Millers pieprasīja, lai Baltais nams saglabā visus dokumentus, kas saistīti ar pagājušajā gadā notikušo Trampa jaunākā un krievu juristes tikšanos. Prezidents ir izteicies, ka tiktu pārkāpts likums, ja Millers izlemtu pārbaudīt arī paša prezidenta personīgās finanses. Tiesa, Tramps joprojām nav publiskojis savu nodokļu deklarāciju.

  Tramps kritizējis arī paša savulaik iecelto ģenerālprokuroru Džefu Sešonsu, kurš tagad ir atteicies turpināt dalību Krievijas iejaukšanās lietā. Atklātībā nonākusi informācija, ka Sešonss ir ticies ar Krievijas vēstnieku ASV Sergeju Kisļaku, apspriežot ar Trampa priekšvēlēšanu kampaņu saistītus jautājumus. Iepriekš ģenerālprokurors bija vairākkārt noraidījis kampaņas lietu apspriešanu ar Krievijas pārstāvjiem. Tramps izteicies, ka, ja būtu zinājis par šādu ģenerālprokurora rīcību, viņš šim amatam būtu izvēlējies kādu citu. Vienlaicīgi Sešonss ir paziņojis, ka savu amatu pamest viņš negrasās.

  Ziņots, ka jūlijā atklātībā nonāca informācija par ASV prezidenta Trampa dēla Donalda Trampa jaunākā, znota Džareda Kušnera un tā brīža prezidenta kampaņas vadītāja Pola Manaforta tikšanos ar krievu juristi Natāliju Veseļņicku. Šī bija pirmā reize, kad oficiāli apstiprinājās Trampa kampaņas pārstāvju vēlme iegūt no Krievijas informāciju, kas varētu kaitēt Demokrātu partijas prezidenta amata kandidātes Hilarijas Klintones ievēlēšanai.

  Donalds Tramps jaunākais šādu tikšanos nenoliedza, vien norādot, ka tās laikā nav iegūta pilnīgi nekāda svarīga informācija. Taču vēlāk, cenšoties vēl vairāk mazināt savu vainu, Tramps jaunākais publiskojis arī e-pastu saraksti, kurā runāts par tikšanās organizēšanu. Tajā Trampa kampaņai tiek solīta ļoti augsta līmeņa un ļoti jutīga informācija, kas esot daļa no Krievijas valdības atbalsta prezidenta kandidātam Trampam. Donalds Tramps jaunākais uz šādiem solījumiem atbildējis: "ja tas tā tiešām ir, tad tas man patīk!"

  Saistītie raksti
  0 komentāri
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti