Mediji: Baltkrievijas robežas virzienā, iespējams, dodas Krievijas Nacionālās gvardes autokolonnas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Baltkrievijas robežas virzienā, iespējams, dodas nemarķētas Krievijas iekšlietu karaspēka – Nacionālās gvardes – autokolonnas,  pirmdien konstatējusi pētnieciskās žurnālistikas organizācija "Conflict Intelligence Team" (CIT), pamatojoties uz vairāku mediju ziņoto un tīmeklī izplatītajiem fotouzņēmumiem.

Svētdien lietotnes "Telegram" kanāls "Paris Burns" publicēja videoierakstu, kurā redzama kravas automobiļu kolonna.

CIT norāda, ka šādi spēkrati ar aizrestotiem logiem atrodas Krievijas policijas īpašo uzdevumu vienību (OMON) bruņojumā un ka tie bieži redzēti Sanktpēterburgā masu demonstrāciju izklīdināšanas laikā.

Ierakstā redzamajiem automobiļiem nav nedz kādas pazīšanās zīmes, nedz numurzīmes.

Videoierakstu pavadošajā rakstiskajā tekstā teikts, ka tas uzņemts Ļeņingradas apgabalā Krievijā un ka autokolonna virzās no Sanktpēterburgas uz Lugu.

Videoieraksts uzņemts 400 kilometru attālumā no Baltkrievijas robežas.

Kravas automobiļu kolonna pamanīta arī uz Sanktpēterburgas-Pleskavas šosejas, atsaucoties uz kādu lasītāju, vēsta tīmekļa izdevums "Fontanka".

Lasītājs ziņo, ka viņam garām pabraukuši 30 līdz 40 spēkrati.

Savukārt tīmekļa izdevums "Meduza" svētdienas vakarā publicējis lasītāju piesūtītus fotouzņēmumus un videoierakstus, kuros redzami kravas automobiļi, kas dodas Baltkrievijas robežas virzienā pa Krievijas federālo automaģistrāli M1 Maskava-Baltkrievija.

Līdzīgus video kadrus tviterī publicējis arī žurnālists Vasīlijs Maksimovs.

CIT uzsver, ka Maksimova videoierakstam ir ģeogrāfiskās koordinātes, kas norāda uz ceļu krustojumu uz dienvidiem no Smoļenskas 83 kilometru attālumā no robežas ar Baltkrieviju.

Krievu tīmekļa izdevums "Mediazona" atradis vēl divus līdzīgus videoierakstus, kas svētdien publicēti failu apmaiņas vietnē "YouTube".

Vienā no tiem, kas uzņemts uz autostrādes M1, redzama pelēki krāsotu spēkratu "KamAZ" kolonna. Kā apgalvo videoieraksta autors, tajos "sēž karotāji".

Krievijas Nacionālā gvarde pagaidām šīs ziņas nav komentējusi.

Par autokolonnu  tiek ziņots pēc Baltkrievijas vēsturē lielākajiem protestiem pret autoritāro prezidentu Aleksandru Lukašenko. Prezidents vakar uzrunāja tikai savus atbalstītājus daudzkārt mazākā mītiņā, vainojot politiskās situācijas destabilizēšanā kaimiņvalstis un draudot, ka pie Baltkrievijas robežām NATO karaspēks jau žvadzinot ieročus. 

"Lietuva, Latvija, Polija un diemžēl arī mūsu radniecīgā Ukraina un tās vadība mums liek organizēt vēl vienas vēlēšanas. Ja mēs iesim viņu pavadā, mēs sāksim pikēt un nekad vairs nevarēsim nostabilizēt mūsu gaisa kuģi. Mēs nomirsim kā valsts, kā tauta, kā nācija," sacīja Lukašenko. 

Baltkrievijas prezidents vakar arī sazvanījās ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu. Sarunā tika pārspriesta Krievijas iespējamā iesaistīšanās Lukašenko režīma stabilizēšanā. Vienlaikus Baltkrievijas Aizsardzības ministrija paziņojusi, ka šodien tiek sāktas militārās mācības pie Lietuvas robežas.

KONTEKSTS:

Baltkrievijā iedzīvotāji protestē pret pagājušajā nedēļā notikušo prezidenta vēlēšanu rezultātiem. Saskaņā ar Baltkrievijas Centrālās vēlēšanu komisijas sniegto informāciju, ilggadējais prezidents Aleksandrs Lukašenko ieguvis 80,1% balsu, bet opozīcijas kandidāte Svetlana Tihanovska - 10,1%.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti