Pusdiena

Izraēlas premjeram Netanjahu draud apsūdzības korupcijā

Pusdiena

Azartspēļu nozare bažīga par nelikumīgo azartspēļu mājaslapu pieejamību

Mediji: ASV uzlidojumos Sīrijā nogalināti divi Krievijas algotņi

Mediji: ASV uzlidojumos Sīrijā nogalināti daudzi Krievijas algotņi

ASV uzlidojumā Sīrijā pagājušajā nedēļā nogalināti daudzi Krievijas algotņi. Par to vēsta mediji, atsaucoties uz avotiem ASV un Krievijā. Tiek ziņots par vismaz divu nogalināto vārdiem, viens ir no Kaļiņingradas, otrs – no Maskavas.

Īsumā:

  • Iespējams, pirmā reize, kad ASV spēki nogalinājuši Krievijas pilsoņus.
  • Tiek ziņots par kopumā 200 nogalinātiem algotņiem, pārsvarā Krievijas pavalstniekiem.
  • Kremlis noliedz, ka tās karavīri bijuši reģionā, kur notikusi sadursme.

Ja informācija atbilst patiesībai, šī varētu būt pirmā reize, kad ASV spēki Sīrijā nogalinājuši Krievijas pilsoņus.

Kremlis uzsver, ka konkrētā incidenta rajonā tobrīd neatradās Krievijas armijas karavīri, taču jau iepriekš ziņots, ka Sīrijā daudz krievu karo kā algotņi.

Runas par ASV uzlidojumā bojā gājušiem Krievijas pilsoņiem Sīrijā klīdušas jau vairākas dienas. Pirms nedēļas ASV atbalstīto kurdu spēku bāzei Sīrijas austrumos Deir ez Zoras provincē, kur atradās arī amerikāņu militārie padomnieki, uzbruka prezidenta Bašara al Asada režīmu atbalstoši spēki. ASV atvairīja uzbrukumu, atbildot ar gaisa triecieniem; amatpersonas paziņoja, ka nogalināto režīmu atbalstošo kaujinieku skaits mērāms simtos.

Šonedēļ gan ziņu aģentūra AFP, gan raidsabiedrība BBC vēsta par vismaz diviem uzlidojumā nogalinātiem krieviem, atsaucoties uz viņu sabiedrotajiem.

Viens ir 52 gadus vecais Vladimirs Loginovs no Kaļiņingradas. Saskaņā ar Baltijas Kazaku organizācijas publicēto informāciju, viņš gājis bojā kaujā minētajā Sīrijas reģionā. Otrs – Kirils Ananjevs, radikālnacionālists no Maskavas.

Savukārt izdevums “Bloomberg” jau ziņo par daudz vairāk ASV uzlidojumā nogalinātiem Krievijas pilsoņiem, vērtējot, ka tā varētu būt bijusi asiņainākā sadursme starp abu valstu pilsoņiem kopš Aukstā kara beigām. “Bloomberg” atsaucas uz avotiem ASV un Krievijā.

Saskaņā ar tiem uzlidojumā gāja bojā vairāk nekā 200 algotņu, pārsvarā Krievijas valstspiederīgie.

Bet Krievijas laikraksts “Kommersant” trešdien ziņo, ka algotņi pagājušās nedēļas uzbrukumā bez Maskavas akcepta mēģinājuši sagrābt kurdu kontrolētus naftas un gāzes laukus. Krievijas Aizsardzības ministrija toreiz oficiāli paziņoja tikai par 25 ievainotiem sīriešiem, bet Krievijas pilsoņus nepieminēja. Saskaņā ar izdevuma rīcībā esošo informāciju, tas skaidrojams ar to, ka armija uzņemas atbildību tikai par karavīriem, bet ne par brīvprātīgajiem algotņiem.

Krievijas armija paziņojusi, ka tai nav nekāda sakara ar šo uzbrukumu. ASV notikušo oficiāli detalizētāk nekomentē.

Tāpat trešdien izskanējusi informācija, ka kopš situācijas pasliktināšanās Sīrijā, trešdien piegādātas pirmās ANO humānās palīdzības kravas nemiernieku kontrolētajai teritorijā Austrumgutā. Uz vajadzību ievērot pamieru, uzstāja ANO. Tā norādīja, ka pagājušajā nedēļā nogalināto civiliedzīvotāju skaits gaisa uzlidojumos sasniedza 250 cilvēkus, bet februārī kopumā pārsniedza 1000.

Lai uzlabotu situāciju, ANO pieprasīja visām pusēm nekavējoties pārtraukt uzlidojumus, īpaši pēc Izraēlas bombardēšanas Sīrijā, kad tā reaģēja uz tās teritorijā ielidojušo Irānas dronu, vēl vairāk saasinot situāciju.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti