Pusdiena

Šogad maratonā "Dod pieci" vāks ziedojumus audžuģimeņu atbalstam

Pusdiena

Kavētās vakcīnu piegādes dēļ ne visiem izdodas bērnu vakcinēt pret masalām

Mediji aicina Maltas žurnālistes slepkavību izmeklēt ES līmenī

Mediji aicina Maltas žurnālistes slepkavību izmeklēt ES līmenī

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Piektdien, 3. novembrī, Maltā, Mostas pilsētā zemes klēpī guldīs nogalināto žurnālisti Dafni Karuanu-Galiciju. Viņu nogalināja automašīnas sprādzienā netālu no pašas mājām. Vairāki starptautiski pazīstami mediji ir parakstījuši kopīgu vēstuli Eiropas Komisijai ar aicinājumu sākt Eiropas līmeņa izmeklēšanu.

53 gadus vecās Karuanas-Galicijas bēru ceremonija sāksies divos dienā pēc vietējā laika Rotundas draudzes dievnamā. Tajā piedalīsies žurnālistes ģimene, draugi, kolēģi un arī aicinātie viesi no tālienes, viņu vidū arī Eiropas Parlamenta prezidents Antonio Tajāni.

Izdevums „Times of Malta” ziņo, ka Maltas prezidente Marija Preka un premjerministrs Džozefs Muskats ir apstiprinājuši, ka žurnālistes ģimene nevēlas viņu piedalīšanos bēru ceremonijā, tādēļ viņi, lai gan iepriekš bija vēlējušies, uz to tomēr neieradīsies.

Abus politiķus Karuana-Galicija bija kritizējusi savās publikācijās.

Savukārt Tajāni, kuru žurnālistes ģimene apmeklēja arī Strasbūrā, Eiropas Parlamenta sesijas laikā, pēc bērēm apmeklēs arī laikraksta „The Malta Independent” redakciju. Tieši šajā izdevumā žurnāliste pēdējos 11 gadus bija publicējusi savas slejas.

Paredzams, ka Mostas pilsētā saistībā ar žurnālistes bēru ceremoniju būs būtiski satiksmes ierobežojumi un ielas ap dievnamu uz laiku būs slēgtas.

Maltā ir izsludināta arī nacionālā sēru diena. 

Maltas augstākās amatpersonas bērēs nepiedalīsies, jo cienīs nogalinātās ģimenes vēlmi.

Karuana-Galicija bija pazīstama kā asa un pret valdību un politiku kritiska žurnāliste. Viņa atspoguļoja tā dēvēto Panamas dokumentu skandālu, kad atklātībā nonāca miljoniem nopludinātu dokumentu, kuros bija detalizēta informācija par uzņēmumiem un personām, kas glabā savu turību ārzonās, lai izvairītos no nodokļu maksāšanas. Karuana-Galicija rakstīja arī par korupcijas gadījumiem un citām politiskajai elitei neērtām tēmām. Līdz pirms teju trim nedēļām, 16. oktobrī, tika nogalināta netālu no savas mājas automašīnas sprādzienā.

Maltā notiek izmeklēšana, bet

astoņu starptautiski pazīstamu un ietekmīgu mediju pārstāvji no Lielbritānijas, Vācijas, Francijas, Spānijas, Itālijas - „BBC”, „Le Monde”, „Financial Times”, „The Guradian”, „The New York Times”, „Süddeutsche Zeitung”, „ La Repubblica” un „El País” - ir parakstījuši un nosūtījuši kopīgu vēstuli Eiropas Komisijai ar aicinājumu sākt Eiropas līmeņa izmeklēšanu.

Tajā minēts, ka notikušais Maltā parāda, ar kādām briesmām žurnālistiem ir jāsaskaras, kad viņi vēlas atspoguļot patiesību, un kādas bailes māc korumpētos un pie varas esošos cilvēkus.

Eiropas Komisijas viceprezidents Franss Timmermanss atbildes vēstulē nav skaidri norādījis, vai šāda izmeklēšana no Eiropas Savienības (ES) puses tiks sākta, taču tajā brīdinātas Maltas varas iestādes, ka ES rūpīgi sekos līdzi izmeklēšanas gaitai un tam, lai ne akmens nepaliktu nepacelts un tie, kuri ir vēlējušies žurnālistes nāvi, nepaliktu nesodīti.

Piektdien ES karogi pie Eiropas Komisijas ēkas Briselē ir pusmastā.

53 gadus vecā Karuana-Galicia tika nogalināta 16. oktobrī automašīnas sprādzienā netālu no savas mājas. Viņa asi vērsās pret korupciju valstī un atspoguļoja arī tā dēvēto Panamas dokumentu skandālu. Iepriekš arī virkne eiroparlamentāriešu prasīja Maltas premjera Džozefa Muskata atkāpšanos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti