Masu nemieru rezultātā Sudānas premjers atkāpjas no amata

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Sudānas premjerministrs Abdalla Hamdoks paziņojis par atkāpšanos no amata sešas nedēļas pēc vienošanās ar militāro varu par atgriešanos savā amatā. Kā iemesls tiek minēts demokrātiskie protesti, kuri sekojuši militārajam apvērsumam, un nespēja rast risinājumu šai situācijai.

Bijušais ANO pārstāvis Abdalla Hamdoks, kurš tika uzskatīts par Sudānas pārejas valdības seju, novembrī tika atjaunots premjerministra amatā. Tā bija daļa no vienošanās ar militāro varu pēc oktobra apvērsuma, norāda “Associated Press”.

Svētdien viņš paziņoja par atkāpšanos no amata, paskaidrojot, ka viņa atkāpšanās dos iespēju citai personai vadīt nāciju un pabeigt pāreju civilā, demokrātiskā valstī.

Vienošanās ar militāro varu pēc Hamdoka domām, iespējams, varētu glābt pāreju uz demokrātiju.

BBC ziņo, ka tūkstošiem cilvēku izgāja ielās protestā pret šo vienošanos starp premjerministru un valsts militāro varu par valsts varas dalīšanu. Iedzīvotāji pieprasīja pilnu civilā likuma atgriešanu.

Abdalla Hamdoka lēmums atkāpties atstāj armiju pilnā kontrolē pār Sudānu. Kā viņš pats ir apgalvojis, valsts atrodas bīstamā pagrieziena punktā, kas apdraud tās izdzīvošanu.

Hamdoks arī apgalvoja, ka par spīti visam, kas ir ticis darīts, lai sasniegtu vairākuma atbalstu, tas nav noticis.

Sudānas premjerministrs ar šo paziņojumu nācis klajā pēc tam, kad Sudānas drošības spēku pretapvērsuma demonstrāciju laikā tika nogalināti trīs protestētāji, vēstīja civilsabiedroto Sudānas Centrālā ārstu komiteja (SCDC).

Savā runā viņš slavējis Sudānas iedzīvotāju neatlaidību, pieprasot brīvību un taisnīgumu protestu laikā. Viņš arī esot piebildis, ka tautai noteikti būs labāka nākotne, jo viņiem piemīt revolucionārs entuziasms.

KONTEKSTS:

Sudānas valsts kopš neatkarības iegūšanas ir piedzīvojusi vairākus valsts apvērsumus un to mēģinājumus. Pēc tam, kad vienā no šiem apvērsumiem tika gāzts valsts līderis Omārs al Bašīrs, valstī sāka darboties dalīta civilā un militārā vara. Mērķis bija pāriet uz pilnībā civilu pārvaldi.

Tomēr šajā pārejas posmā varu cenšas atgūt militārpersonas, mēģinot īstenot valsts apvērsumu. Apvērsumu mēģinājumu rezultātā sākās demokrātiski protesti ar iedzīvotāju iziešanu ielās, kuru savaldīšanai militārā vara izmantoja fizisku spēku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti