Maskavas tiesa tomēr neatņem vecāku tiesības pārim par dalību protesta akcijā kopā ar bērniem

Maskavas tiesa neapmierināja prokuratūras prasību un neatņēma vecāku tiesības Pjotram un Jeļenai Homskiem, kuri piedalījās opozīcijas protesta akcijā kopā ar savām divām meitām, ziņo BBC krievu dienests.

Tiesa izteica pārim brīdinājumu – ja viņi vēlreiz piedalīsies ar bērniem protesta akcijās vai atradīsies pilsētas centra šādu akciju norises laikā, situācija var atkārtoties.

Tiesa lietu izskatīja slēgtajā sēdē. Pēc tās Pjotrs žurnālistiem pastāstīja, ka bērnus viņiem neatņems, “tiesa mums izteikusi kaut kādu brīdinājumu, lai mēs kaut kādā veidā mainītu savu izturēšanos pret bērniem, kas mums absolūti nav skaidrs, un to mēs pārsūdzēsim”.

Homskis arī atzina, ka negaidīja šādu tiesas lēmumu un bija noskaņots ļoti pesimistiski, bet tagad ir ļoti laimīgs par tiesas nolemto.   

Pāra advokāte skaidroja, ka tiesas izteiktais brīdinājums ir precedents – būtībā ģimenei aizliegts piedalīties protesta mītiņos kopā ar bērniem un pat nejauši atrasties pilsētas centra mītiņu dienā.

KONTEKSTS:

Par iemeslu prasībai pret Pjotru un Jeļenu Homsku kļuva viņu dalība protesta akcijā Maskavā 3. augustā. Prokuratūras prasība pret Homsku ģimeni tiesā iesniegta vēl 9. augustā.

Homsku pārim pārmeta, ka viņi apzināti pieļāva savas meitas atrašanos blakus “agresīvi noskaņoto mītiņotāju” pūlim un tiesībsargājošo orgānu darbiniekiem, “ar mērķi novērst iespēju, ka viņus aizturētu policija”. 

Šis bija jau otrais gadījums, kad prokuratūra prasa atņemt vecāku tiesības pārim, kas piedalījās protesta akcijās kopā ar savu mazuli.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti