Maskavas tiesa Navaļnija brālim piespriež nosacītu cietumsodu

Maskavas tiesa piektdien ieslodzītā opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija brālim Oļegam piesprieda nosacītu viena gada cietumsodu, atzīstot viņu par vainīgu kūdīšanā uz sanitāri epidemioloģisko normu pārkāpšanu 23. janvārī Maskavā notikušo protestu laikā.

Apsūdzība bija balstīta uz Oļega Navaļnija veikto ierakstu “Facebook”, kurā viņš aicināja Krievijas iedzīvotājus 23. janvārī pulcēties savas pilsētas centrā, lai apspriestu Korupcijas apkarošanas fonda veidoto filmu par Krievijas prezidenta Vladimira Putina grezno pili Melnās jūras piekrastē.

23. janvārī Maskavā un vairākās citās Krievijas pilsētās notika varas iestāžu nesaskaņotas protesta akcijas aizturētā Navaļnija atbalstam.

Pēc akcijām tiesībsargājošās struktūras ierosināja vairākas krimināllietas, arī par sanitāri epidemioloģisko normu pārkāpšanu, vardarbības lietošanu pret varas pārstāvjiem, huligānismu.

Saistībā ar šīm krimināllietām tika aizturēti vai izsludināti meklēšanā Navaļnija tuvākie līdzgaitnieki, arī viņa brālis, kā arī politiskie aktīvisti.

Oļegam Navaļnijam savulaik jau bija piespriests 3,5 gadu cietumsods tā sauktajā “Yves Rocher” lietā, kurā brāļus Navaļnijus tiesāja par krāpšanu. Oļegam toreiz piesprieda reālu cietumsodu, bet Aleksejam – nosacītu.

Šā gada sākumā, kad Aleksejs Navaļnijs atgriezās no Vācijas, kur ārstējās pēc noindēšanas mēģinājuma, Krievijas vara izmantoja šo lietu, lai Navaļnijam piespriestu reālu brīvības atņemšanu. Pašlaik viņš atrodas ieslodzījumā kolonijā, kur viņu plānots paturēt vismaz līdz 2023. gada vidum.

Tā dēvētās sanitārās lietas ietvaros tiesa piektdien Alekseja Navaļņija līdzgaitniekam Nikolajam Ļaskinam piesprieda brīvības ierobežošanu uz vienu gadu. Viņam noteiktie ierobežojumi paredz atrasties mājās no pulksten desmitiem vakarā līdz sešiem rītā, aizliedz piedalīties masu pasākumos un izbraukt no Maskavas un Maskavas apgabala.

Šonedēļ šīs lietas ietvaros tiesa piesprieda brīvības ierobežošanu uz pusotru gadu arī Navaļnija dibinātā Korupcijas apkarošanas fonda juristei Ļubovai Soboļai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti