Maskavas tiesa mīkstina sodu aktierim Ustinovam un atbrīvo no cietuma

Krievijas galvaspilsētas Maskavas tiesa piektdien, 20. septembrī, atbrīvojusi no izmeklēšanas izolatora aktieri Pāvelu Ustinovu. Viņam bija piespriesti 3,5 gadi cietumā par it kā notikušu uzbrukumu Krievijas gvardes darbiniekam. Ustinova advokāti un atbalstītāji šo lietu gan uzskata par safabricētu, bet notiesājošo spriedumu par neadekvātu. Tagad Ustinovam piemērots cits drošības līdzeklis – paraksts par neizbraukšanu no dzīvesvietas.  

ĪSUMĀ:

  • Ustinovs aizturēts un notiesāts par “aktīvu dalību protesta akcijā”.
  • Aculiecinieku video redzams, ka sit tieši Ustinovu, viņš drošībniekiem neuzbrūk.
  • Tomēr viņam piesprieda 3,5 gadu cietumsodu par gvardes karavīra savainošanu.
  • Tiesas spriedums izraisīja sašutumu Krievijas sabiedrībā.
  • Vēlāk prokuratūra aicināja tiesu mainīt soda līdzekli, un tiesa to apmierināja.
  • Tagad Ustinovam noteikts paraksts par neizbraukšanu no dzīvesvietas.  
  • Politologs: Lēmumu atbrīvot Ustinovu, visticamāk, pieņēma augstākajā politiskajā līmenī.  

Aktieris Pāvels Ustinovs ir viens no tā dēvētās “Maskavas lietas” figurantiem. Proti, šajā kriminālprocesā tiek izskatītas apsūdzības pret aptuveni pusotru desmitu cilvēku, kuri piedalījās vai tika aizturēti šovasar notikušo opozīcijas protesta akciju laikā, kurās tika pieprasītas godīgas vēlēšanas un neatkarīgo kandidātu pielaišana Maskavas domes vēlēšanām.

Maskavas tiesa mīkstina sodu aktierim Ustinovam un atbrīvo no cietumaUģis Lībietis

Pāvelu Ustinovu aizturēja Krievijas gvardes karavīri, kā pēc tam tika apgalvots apsūdzībā, - par aktīvu līdzdalību protesta akcijās un spēka pielietošanu pret tiesībsargājošo iestāžu darbinieku, kura laikā tas guvis pleca traumu.

Aculiecinieku nofilmētā video, kuru tiesa gan sākotnēji atteicās noskatīties, gan ir redzams, kā Ustinovu aiztur, sit ar stekiem un kā viņš cenšas sevi pasargāt, taču nekāda uzbrukumu policistam patiesībā nav.

Taču, neskatoties uz šiem aizstāvības argumentiem, Ustinovam tika piespriesti 3,5 gadi cietumā.

Šāds tiesas spriedums izraisīja plašas diskusijas un sašutuma vilni Krievijas sabiedrībā. Par Ustinova atbrīvošanu iestājās daudzi slaveni aktieri, režisori, mūziķi, žurnālisti un pat politiķi. Tāpat pie Krievijas prezidenta administrācijas šajā nedēļā tika sarīkotas protesta akcijas.

Un, dažiem par pārsteigumu, citiem attaisnojot viņu izteiktās prognozes, prokuratūra aicināja tiesu mainīt piemēroto soda līdzekli un tiesa to piektdien apmierināja, nomainot soda līdzekli uz parakstu par neizbraukšanu no dzīvesvietas.

Kā iemesls tika minēts tas, ka pozitīvas rekomendācijas par Ustinovu bija snieguši vairāki ietekmīgi cilvēki, piemēram, teātra “Satirikon” mākslinieciskais vadītājs Konstantīns Raikins. Tāpat Ustinovam nav konstatēta iepriekšējā sodāmība, un pozitīvas atsauksmes par viņu ir devusi arī Krievijas gvarde, kurā viņš savulaik dienējis.

Prieku par dēla atbrīvošanu pauda Pāvela Ustinova māte Tatjana.

“Jau bija acīmredzams, ka pēc šāda sabiedriskā sprādziena un visas valsts satricinājuma  spriedums mainīsies. Tagad viņš vairs nav bīstams un var atrasties mājās. Es uzskatu, ka tā ir mūsu visu uzvara,” pauda Ustinova māte.

Kā radiostacijai ''Exo Moskvi'' atzinis politologs Kirils Rogovs, lēmums par Ustinova atbrīvošanu, visticamāk, ir pieņemts augstākajā politiskajā līmenī.

Politologs uzskata, ka Pāvela Ustinova atbrīvošana var ietekmēt arī citus tā dēvētās “Maskavas lietas” spriedumus.

Pēc viņa vārdiem, spiediena ietekmē varas iestādes ir gatavas mīkstināt savu pozīciju, jo nevēlas tik ievērojamu līdzjūtības konsolidāciju.

Rogovs arī uzskata, ka taktika ir pamazām labot kļūdas atsevišķās lietās, vienlaicīgi saglabājot pozīciju citās. Tieši tāpēc turpināšoties cīņa par katru piespriesto gadu ieslodzījumā, jo arī citās lietās spriedumi nav bijuši taisnīgi.

Vienlaicīgi kļuvis zināms, ka Krievijas izmeklēšanas komiteja ir atteikusies ierosināt krimināllietu par kādas jaunietes sūdzību, kurā viņa apsūdz tiesībsargājošo iestāžu darbiniekus par sitienu pa vēderu un galvu aizturēšanas brīdī. Arī šis incidenta brīdis ir nofilmēts protesta akcijas laikā, un ārsti jaunietei pēc tam konstatēja smadzeņu satricinājumu.

Darjas Sosnovskas sūdzība ir nosūtīta izskatīšanai Krievijas gvardei, kura iepriekš ir noraidījusi sava darbinieka saistību ar šo incidentu. Arī Krievijas Iekšlietu ministrija ir paziņojusi, ka sieviete ir tikusi aizturēta par sabiedriskās kārtības traucēšanu, bet, ja vardarbības pielietošanas fakts apstiprināsies, vainīgajam darbiniekam tiks piemērots disciplinārsods. Šis incidents izraisīja diskusijas arī par nepieciešamību spēka struktūru darbiniekiem pie formastērpa nēsāt uzšuvi ar identifikācijas numuru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti