Maskavas tiesa aktierim Ustinovam piespriesto reālo cietumsodu nomaina pret nosacītu

Krievijā tiesa pirmdien, 30. septembrī, mīkstinājusi aktierim Pāvelam Ustinovam piespriesto sodu, trīs ar pusi gadus cietumā kolonijā nomainot pret vienu gadu nosacīta cietumsoda. Ustinova lieta izpelnījusies plašu ievērību – viņu apsūdz par dalību opozīcijas mītiņā un vardarbību pret policiju, ko pats aktieris kategoriski noraida. Spriedums mīkstināts pēc plašas solidaritātes kampaņas, kurā iesaistījās arī Krievijas slavenības. Pats Ustinovs gan paziņoja, ka pārsūdzēs arī šo spriedumu.

ĪSUMĀ:

 • Policija Ustinovu aizturēja Maskavā augusta sākumā, kad tur noritēja opozīcijas demonstrācijas.
 • Ustinovu apsūdzēts par dalību nesankcionētā mītiņā un pretošanos policistiem aizturēšanas brīdī.
 • Ustinovs to kategoriski noraidīja, sakot, ka mītiņos nepiedalījās, vienkārši gaidījis draugu.
 • Ustinovam piespriestais sods mīkstināts pēc solidaritātes kampaņas; grasās pārsūdzēt spriedumu.

Maskavas tiesa aktierim Ustinovam piespriesto reālo cietumsodu nomaina pret nosacītuGints Amoliņš
  Maskavas tiesa pēc apelācijas izskatīšanas pirmdien nolēma atcelt aktierim Ustinovam iepriekš septembrī piespriestos trīs ar pusi gadus kolonijā, to nomainot ar viena gada nosacītu cietumsodu.

   

  Ustinova lieta izpelnījusies plašu ievērību gan pašā Krievijā, gan starptautiski. Policija viņu aizturēja Maskavā augusta sākumā, kad noritēja plašas opozīcijas demonstrācijas. Pamatojoties uz policistu liecībām, 24 gadus veco Ustinovu apsūdzēja par dalību nesankcionētā mītiņā un aizturēšanas brīdī pretošanos policistiem, kā rezultātā vienam sastiepts plecs.

  Ustinovs to kategoriski noraidīja, norādot, ka nekādos mītiņos nepiedalījās, ka par politiku vispār neinteresējas un ka viņu aizturēja brīdī, kad viņš laukumā pie metro stacijas vienkārši gaidījis draugu.

  Tiesa nolēma mīkstināt Ustinovam piespriesto sodu pēc plašas solidaritātes kampaņas, kurā viņam atbalstu pauda sabiedrībā pazīstami cilvēki. Viņš jau bija atbrīvots no ieslodzījuma uz apelācijas izskatīšanas laiku.

  Pirmdien pēc tiesas sēdes kopā ar savu advokātu Ustinovs gan paziņoja, ka nav apmierināts arī ar mīkstināto spriedumu, un to pārsūdzēs.

  "Mēs nepiekrītam tiesas spriedumam. Mēs to pārsūdzēsim. Es nepastrādāju noziegumu. Es neko pretlikumīgu nedarīju."

  Šoreiz tiesa ņēmusi vērā internetā atrodamu videoierakstu, kurā nofilmēta Ustinova aizturēšana. Sākotnēji šis video netika ņemts vērā, jo izmeklētāji to nav ieguvuši saskaņā ar procesuālo kārtību, savu lēmumu toreiz pamatoja tiesa, kad pirms divām nedēļām Ustinovam piesprieda sākotnējo sodu – trīs ar pusi gadus cietumā.

  Šajā video redzams, kā vairāki drošībnieki pilnā ekipējumā pieiet pie Ustinova, kurš neko nedarot ar telefonu rokās stāv pie metro stacijas, viņu pēkšņi sagrābj, nogāž zemē, vairākas reizes iesit ar steku un ar uz aizmuguri izlauztām rokām aizved uz policijas busiņu.

  Sākotnēji prokuratūra pieprasīja, lai Ustinovam piespriež sešus gadus cietumā, taču pēc sašutuma vētras sabiedrībā mainīja nostāju un pieprasīja nosacītu cietumsodu.

  Šovasar piedzīvotais protestu vilnis pret Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu bija lielākais kopš viņa atgriešanās Kremlī 2012. gadā. To izraisīja varasiestāžu atteikšanās reģistrēt vairākus pazīstamus opozīcijas kandidātus Maskavas domes vēlēšanām.

  Par dalību mītiņos īslaicīgi tika aizturēti tūkstošiem cilvēku, bet vairākiem piespriesti divi līdz četri gadi cietumā. Kremļa kritiķi uzskata, ka šo tiesas prāvu mērķis ir iebiedēt cilvēkus, lai tie nepievienotos protestu kustībai.

  Tomēr tieši Ustinova gadījums izraisīja īpašu rezonansi. Virkne pazīstamu Krievijas aktieru, mākslinieku, pat Putinu parasti atbalstošās Krievijas pareizticīgo baznīcas priesteri un deputāti no valdošās partijas "Vienotā Krievija" kritizēja aktierim piespriesto cietumsodu kā netaisnīgu un pārāk bargu.

  Svētdien, 29. septembrī, Maskavā vairāk nekā 20 000 cilvēku piedalījās protesta akcijā, lai pieprasītu ne tikai Ustinova attaisnošanu, bet arī citu par dalību opozīcijas mītiņos notiesāto atbrīvošanu.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti