Maskavā vairāk nekā 20 tūkstoši pieprasa brīvas pašvaldību vēlēšanas

Vairāk nekā 20 tūkstoši cilvēku, tostarp opozīcijas politiķi, sestdien, 20. jūlijā, piedalījās protesta akcijā Krievijas galvaspilsētā Maskavā, pieprasot brīvas un godīgas pašvaldību vēlēšanas, atsaucoties uz nevalstiskās organizācijas "White Counter" datiem, vēsta interneta izdevums "Meduza.io".

Maskavā vairāk nekā 20 tūkstoši pieprasa brīvas pašvaldību vēlēšanasGints Amoliņš

  Opozīcijas atbalstītāji jau vairakkārt pulcējušies uz mītiņiem pilsētas centrā, lai pieprasītu opozīcijas kandidātu reģistrēšanu Maskavas pilsētas domes vēlēšanām, kas notiks septembrī.

  Mītiņi opozicionāru atbalstam Maskavas centrā notiek jau kopš aizvadītās svētdienas. Tajos piedalījušies vairāki simti cilvēku un to laikā daļa demonstrantu arī tika aizturēti. Šodien opozīcija savus atbalstītājus aicinājusi piedalīties demonstrācijā Saharova prospektā. Šonedēļ Maskavas vēlēšanu komisija noslēdza kandidātu reģistrāciju, taču atteicās reģistrēt gandrīz 30 opozīcijas kandidātus.

  Tas ticis skaidrots ar to, ka noraidīto kandidātu parakstu listēs, kas jāsavāc, lai viņus pielaistu dalībai vēlēšanās, ir pārāk daudz viltotu parakstu. Savukārt opozīcijas kandidāti ir pārliecināti, ka viņu kandidatūras noraidīšana ir politiski motivēta. Kopumā Maskavas vēlēšanu komisija uz septembra vēlēšanām reģistrējusi 233 kandidātus, no kuriem lielākā daļa pārstāv dažādas partijas.

  Apkaimē pastiprināti drošības pasākumi, tostarp izvietoti vairāki desmiti specvienības "Omon" darbinieku, policijas un citu struktūru pārstāvji. Līdz šim protesta akcija noritējusi bez starpgadījumiem un ievērojamiem arestiem.

  Mītiņa organizatori vēlas atbalstīt neatkarīgos kandidātus Anastasiju Brihanovu, Jūliju Galjaminu, Kirilu Gončarovu, Dmitriju Gudkovu, Ivanu Ždanovu, Sergeju Mitrohinu, Jeļenu Rusakovu, Ļubovu Soboļu, Aleksandru Soolovjevu, Konstantīnu Jankausku un Iļju Jašinu.

  Maskavas domes vēlēšanas notiks 8.septembrī. Tiks ievēlēti 45 deputāti vienmandāta apgabalos.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti