Maskava protestē pret Norvēģijas rīcību, aizturot zvejas kuģi Arktikā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Krievija ir izteikusi oficiālu protestu pret Norvēģijas krasta apsardzes rīcību. Tā nesen aizturēja Krievijas zvejas kuģi pie attālā Svalbāras arhipelāga. Norvēģijas varas iestādes uzskata, ka kuģis ir nelegāli atradies tās zvejas aizsardzības zonā. Turpretī Maskava norāda, ka Norvēģija mēģina nelegāli paplašināt savu ietekmi ziemeļos.

Krievija protestē pret Norvēģijas rīcību, aizturot zvejas kuģi Arktikā
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Krievijas zvejas kuģis ar nosaukumu „Borejs” tika aizturēts aprīļa sākumā Svalbāras arhipelāga tuvumā. Norvēģijas krasta apsardze uzstāj, ka kuģis ir atradies Norvēģijas zvejas aizsardzības zonā. Tomēr Krievija šādas zvejas aizsardzības zonas pastāvēšanu neatzīst.

Krievijas Ārlietu ministrijas preses sekretāre Marija Zaharova piektdien paziņoja, ka zvejas kuģa aizturēšana saskan ar Norvēģijas nelegāliem mēģinājumiem paplašināt savu ietekmi Svalbāras arhipelāga tuvumā.

Ārlietu ministrijas pārstāve piebilda, ka Krievijas varas iestādes esot gatavas pašas vērsties pret zvejas kuģiem zem tās karoga, ja Norvēģija paziņotu, ka tie pārkāpj noteikumus. Tāpat Zaharova atgādināja, ka pirms 100 gadiem ir parakstīts Svalbāras līgums, kas paredz starptautisku sadarbību šajā reģionā.

Minētais salu arhipelāgs atrodas aptuveni 850 km uz ziemeļiem no Norvēģijas pamatteritorijas. Tas tiek uzskatīts par vienu no potenciālajiem strīdus objektiem starp rietumvalstīm un Maskavu, jo klimata pārmaiņas ir ļāvušas aktīvāk zvejot šajā resursiem bagātajā ziemeļu reģionā.

Norvēģijas Ārlietu ministrija apstiprina, ka Krievijas zvejas kuģis „Borejs” tik tiešām ir ticis aizturēts. Krasta apsardze uzskatīja, ka tas varētu būt pārkāpis zvejas noteikumus šajā reģionā. Tomēr situācija esot atrisināta un kuģis atbrīvots.

Amatpersonas Oslo arī uzstāj, ka Norvēģijai ir tiesības uz savu zvejas aizsardzības zonu ap Svalbāra arhipelāgu un ka tā ir tikusi izveidota likumīgi.

Ir zināms, ka Krievijas zvejas kuģi šajā attālajā ziemeļu reģionā ir aizturēti arī 2003., 2011. un 2016. gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti