Maskava pieprasa Latvijas vēstniekam Krieviju atstāt divu nedēļu laikā

Maskava piektdien paziņojusi, ka devusi Latvijas vēstniekam Mārim Riekstiņam divas nedēļas, lai atstātu Krieviju, apsūdzot Rīgu "absolūtā rusofobijā".

"Latvijas vēstniekam Mārim Riekstiņam dots rīkojums atstāt Krievijas Federāciju divu nedēļu laikā," teikts Krievijas Ārlietu ministrijas paziņojumā.

Māris Riekstiņš par Krievijas lēmumu vēstniekam izbraukt divu nedēļu laikā
00:00 / 00:36
Lejuplādēt

Riekstiņš Latvijas Radio komentēja Krievijas lēmumu: "Diplomātiskajā sarunvalodā tas nozīmē, ka tā ir pasvītrota Krievijas puses neapmierinātība ar Latvijas lēmumu par diplomātisko attiecību līmeņa samazināšanu. Tas, kas, protams, izpaliek Krievijas šodienas oficiālajā paziņojumā, ir galvenais cēlonis, no kurienes šī situācija ir radusies. Šī situācija ir radusies no Krievijas veiktās agresijas pret suverēnu kaimiņvalsti Ukrainu, kas jau norisinās gada garumā, un nekas neliecina, ka Krievija ir gatava šo politiku pārskatīt."

Šis Krievijas Ārlietu ministrijas paziņojums ir atbilde Latvijas pirmdien pieņemtajam lēmumam pazemināt diplomātiskās pārstāvniecības līmeni Krievijā. Latvija vēstnieka atsaukšanu noteica no 24. februāra, kad aprit gads kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā.

KONTEKSTS:

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ("Jaunā Vienotība") pirmdien paziņojis, ka Latvija no 24. februāra pazeminās diplomātiskās pārstāvniecības līmeni Krievijā līdz pilnvarotā lietveža līmenim, attiecīgi pieprasot Krievijai rīkoties līdzīgi. Tas nozīmē, ka Krievijas vēstniekam Mihailam Vaņinam nāksies pamest Latviju, bet Latvijas vēstniekam Maskavā Mārim Riekstiņam būs jādodas projām no Krievijas.

Šādā veidā Latvija solidarizējas ar Igauniju, kas pirmdien paziņoja par identisku lēmumu: likt Krievijas vēstniekam atstāt valsti. Tallina šādu lēmumu pieņēma pēc tam, kad Maskava pieprasīja Igaunijas vēstniekam atstāt valsti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti