Dienas ziņas

Karstākās brīvdienas kopš jūnija svelmes

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Maskavā opozīcijas protestu laikā daudz aizturēto

Maskavā opozīcijas protestu akcijā aizturēti simtiem cilvēku

Maskavā policija aizturējusi vairāki simtus cilvēku, kas sapulcējušies pie Maskavas mērijas, lai protestētu pret valdības lēmumu atteikt neatkarīgos kandidātu reģistrēšanu galvaspilsētas domes vēlēšanām.  Policija aizturējusi vairāk nekā 500 cilvēkus un aizturēšanas turpinās,  ziņo nevalstiskā organizācija „OVD-Info”, kas veic politieslodzīto uzskati.  

Policija apstiprinājusi, ka aizturēti 295 protestētāji.

Protesta akciju, kas vērsta pret valdības atteikumu reģistrēt neatkarīgos kandidātus domes vēlēšanām, pieteica opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs.

Viņš un citi opozīcijas pārstāvji iepriekšējā mītiņa laikā brīdināja, ka šo sestdien izvedīs ielās pie Maskavas mērijas vēl vairāk cilvēku, ja līdz tam galvaspilsētas vēlēšanu komisijas lēmums par atteikumu reģistrēt neatkarīgos kandidātus netiks atcelts.

Par šo aicinājumu viņš pagājušo trešdien tika aizturēts, viņam tika piespriests 30 dienu administratīvais arests, un viņš vēl aizvien atrodas aiz restēm.

Jau pirms paredzētās protestu akcijas tika aizturēts viens no pazīstamākajiem nereģistrētajiem kandidātiem Iļja Jašins, kurš šobrīd ir municipālās padomes priekšsēdētājs vienā no Maskavas rajoniem.

Taču uz aicinājumu sestdien atsaucās vairāki tūkstoši cilvēku.

Varasiestādes protesta akciju atzinušas par nelikumīgu, tāpēc policija visiem spēkiem centās protestētājus izklīdināt.  

Pirms plkst.14, kad bija plānots varasiestāžu nesankcionētās akcijas sākums, policija pie metro stacijas, kas atrodas netālu no mērijas, izlases kārtībā apturēja cilvēkus un pārbaudīja viņu somas. Gar mēriju izvietoti ļoti lieli policijas spēki un norobežojumi.

Garāmgājējiem policisti paskaidroja, ka Tveras iela, kur atrodas daudzi pilsētnieku un tūristu iecienīti restorāni, izstāžu zāles un veikali, esot slēgta.

Tomēr aptuveni stundu pēc plānotā mītiņa sākuma, cilvēkiem, izdevās pāraut policijas ķēdes, kas no visām pusēm norobežoja Maskavas Mēriju, un nokļūt uz Tveras ielas braucamās daļas.

Maskavā opozīcijas protestu akcijā aizturēti simtiem cilvēkuRihards Plūme

  Varasiestādes atkārtoti paziņojušas, ka sestdien paredzētā nesankcionētā akcija esot nelikumīga, un Maskavas mērs aicinājis pilsētniekus tajā nepiedalīties, brīdinot, ka tās laikā esot plānotas provokācijas.

  “Valsts konstitūcijā noteikts, ka visiem pilsoņiem ir tiesības pulcēties un paust savu viedokli par sociālo un politisko dzīvi. Konstitūcija to atļauj. Ja arī šī akcija nav sankcionēta, tas nav iemesls protestētājus izklīdināt,” medijiem uzsvēra žurnālists Nikolajs Svanidze.

   Mediji ziņo, ka vairāki no aizturētājiem ir nejauši garāmgājēji, un akcijas laikā traucēti arī mobilo tālruņu un interneta sakari.

  Mediji ziņo par dažādiem incidentiem un par savu pieredzi žurnālistiem stāstīja vairāki cilvēki, tostarp kāda sieviete.

  „Gadījās tā, ka man iesita pa galvu ar steku, un uz brīdi pat zaudēju samaņu. Tagad gaidu ātro palīdzību. Omonieši atspieda cilvēkus un pēkšņi bija sitiens. Man pat nešķita, ka sitiens bija tik spēcīgs, bet pēc tam asinis straumēm tecēja. Pēc tam nolēmu notīrīt rokas no asinīm un izsmērēju tās uz viņiem. Lai zina, ka mūsu asinis ir uz viņiem. Lai zina, ka sit savējos, sit paši sevi,” sacīja protestu dalībniece.

  Bet pie neatkarīgā televīzijas kanāla “Doždj”, kurš atspoguļo akcijas norisi, ieradusies policija.

  Tāpat vairāku nereģistrēto kandidātu mājās un kampaņas štābos veiktas kratīšanas, bet kandidāti izsaukti uz nopratināšanām.

  Protestu iemesls ir Vēlēšanu komisijas lēmums atteikt reģistrēt 57 kandidātus domes vēlēšanām, no kuriem vairāki ir Navaļnija sabiedrotie.

  Pagājušās nedēļas nogalē Maskavā uz varasiestāžu sankcionētu mītiņu pulcējās vairāk nekā 20 000 cilvēku, un tas izvērtās par plašāko protesta akciju, kādu Krievijas galvaspilsēta pieredzējusi pēdējo gadu laikā.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti