Maskavā notiks opozīcijas atbalstītāju demonstrācija

Krievijas galvaspilsētā Maskavā šodien notiks opozīcijas atbalstītāju demonstrācija. Opozīcijas atbalstītāji jau vairākkārt pulcējušies uz mītiņiem pilsētas centrā, lai pieprasītu opozīcijas kandidātu reģistrēšanu Maskavas pilsētas domes vēlēšanām, kas notiks septembrī.

Maskavā notiks opozīcijas atbalstītāju demonstrācijaRihards Plūme

  Mītiņi opozicionāru atbalstam Maskavas centrā notiek jau kopš aizvadītās svētdienas. Tajos piedalījušies vairāki simti cilvēku, un to laikā daļa demonstrantu arī tika aizturēti. Šodien opozīcija savus atbalstītājus aicinājusi piedalīties demonstrācijā Saharova prospektā.

  Šonedēļ Maskavas vēlēšanu komisija noslēdza kandidātu reģistrāciju, taču atteicās reģistrēt gandrīz 30 opozīcijas kandidātus. Tas ticis skaidrots ar to, ka noraidīto kandidātu parakstu listēs, kas jāsavāc, lai viņus pielaistu dalībai vēlēšanās, ir pārāk daudz viltotu parakstu. Savukārt opozīcijas kandidāti ir pārliecināti, ka viņu kandidatūras noraidīšana ir politiski motivēta. Kopumā Maskavas vēlēšanu komisija uz septembra vēlēšanām reģistrējusi 233 kandidātus, no kuriem lielākā daļa pārstāv dažādas partijas.

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti