Maskava neplāno sauszemes operācijas Sīrijā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Krievija vismaz pašlaik neplāno sauszemes karaspēka operācijas Sīrijā, paziņojis Krievijas prezidents Vladimirs Putins, atkārtoti izskatot atbalstu Sīrijas prezidenta Bašra al Asada režīmam. Pirmdien, 28.septembrī, ANO Ģenerālās asamblejas kuluāros Ņujorkā viņam paredzēta tikšanās ar ASV prezidentu Baraku Obamu.

Pasaules valstu līderiem pulcējoties uz ANO Ģenerālo asambleju Ņujorkā, kur pirmdien sāksies valstu pārstāvju uzrunas, par vienu no karstākajiem tematiem ir kļuvis jau vairākus gadus ilgušais bruņotais konflikts Sīrijā. Starptautiskā sabiedrība tam atkal pievērsusi īpašu uzmanību pēc patvēruma meklētāju straumēm uz Eiropu un ziņām, ka Krievija Sīrijā pastiprina savu militāro klātbūtni. Ir izteikti pieņēmumi, ka Krievija plāno triecienus pret radikālo džihādistu grupējumu “Islāma valsts” vai citiem kaujinieku grupējumiem Sīrijā.

Svētdien, 27.septembrī, publicētajā intervijā ASV raidorganizācijai CBS Krievijas prezidents Vladimirs Putins paziņoja, ka „Krievija nepiedalīsies nekādās [sauszemes] karaspēka operācijās Sīrijas teritorijā vai citās valstīs”, gan piebilstot, ka vismaz pašlaik tas netiek plānots.

Komentējot apsūdzības pret Sīrijas prezidenta Bašara al Asada spēku brutālo taktiku, tostarp tā dēvēto mucu bumbu izmantošanu pret civiliedzīvotājiem, Putins izteicās, ka „tā ir pret Sīriju vērsta propaganda”.

Viņš atkārtoti apstiprināja Krievijas atbalstu Asada režīmam, norādot, ka Maskava apsver pastiprināt sadarbību ar Damasku: „Mēs atbalstām Sīrijas likumīgo valdību. Un tā ir mana dziļa pārliecība, ka jebkādas darbības, lai iznīcinātu likumīgo valdību, radīs situāciju, kādu redzam citās reģiona valstīs vai citos reģionos. Piemēram, Lībijā, kur visas valsts institūcijas ir sairušas. Līdzīgu situāciju redzam Irākā. Nav cita risinājuma Sīrijas krīzei kā efektīvu valdības struktūru stiprināšana un palīdzības sniegšana tām cīņai pret terorismu. Bet tajā pašā laikā es aicinu tās iesaistīties pozitīvā dialogā ar racionālo opozīciju un īstenot reformas.”

Iepriekš tika ziņots, ka Krievija, Sīrija, Irāna un Irāka ir vienojušās izveidot Bagdādē kopīgu informācijas centru, kurā tiktu koordinēta cīņa pret grupējumu „Islāma valsts”. Putins intervijā paziņoja, ka Sīrijas valdības armija cīnās pret teroristiskām organizācijām un Krievija „būtu priecīga atrast kopīgu pamatu kopīgai cīņai pret teroristiem”. ASV valsts sekretārs Džons Kerijs gan norādījis, ka darbs vēl nav koordinēts un ASV ir bažas par to, kā notiks tālākā rīcība.

Vairākas Eiropas valstis jau likušas saprast – kaut Asadam galu galā ir jāaiziet un viņš nevar būt daļa no Sīrijas nākotnes, tomēr viņam varētu būt loma politiskā noregulējuma atrašanā.

Pirmdien arī paredzēta nozīmīga tikšanās starp Krievijas prezidentu Putinu un ASV prezidentu Baraku Obamu, lai apspriestu notikumus Sīrijā un arī Ukrainas austrumos. Tāpat vēlā pēcpusdienā pēc Latvijas laika Ģenerālo asambleju uzrunās runās Obama, bet vēlāk vakarā - Putins.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti