Maskava iesniedz ES politiķu sarakstu, kam liegts ieceļot Krievijā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Maskava, reaģējot uz Eiropas Savienības (ES) sankcijām, iesniegusi to ES politiķu sarakstu, kam liegts ieceļot Krievijā, piektdien paziņoja Nīderlandes premjerministrs Marks Rute.

"Krievija vakar dažādām ES vēstniecībām iesniedza to cilvēku sarakstu, kas vairs nedrīkst ieceļot Krievijā," iknedēļas preses konferences laikā paziņoja Rute, piebilstot, ka sarakstā atrodami divu Nīderlandes parlamenta deputātu un viena nīderlandiešu Eiropas Parlamenta (EP) deputāta vārdi.

Kopumā sarakstos esot 80 līdz 90 politiķu vārdi, pavēstīja Rute.

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs LTV „Panorāma” sacīja, ka vēl nezina, kuriem politiķiem ir liegts iebraukt Krievijā. „Manuprāt, tas ir saistīts ar to, ka ES vai ES dalībvalstu deputāti pēkšņi uzzinājuši uz robežām, ka viņi Krievijā nav vēlami un pavadījuši nakti uzgaidāmajās telpās, lai gaidītu atpakaļreisu,” sacīja Rinkēvičs.

Viņš pauda, ka, cik zinot, Krievijai šāds saraksts jau bija gatavs pirms kāda laika.

Ministrs šaubījās, vai ES tagad varētu ieviest kādas pretsankcijas Krievijai, liedzot tās politiķiem iebraukt ES.

Tiesa, Somijas raidsabiedrība "Yle"vēsta, ka sankcijas iebraukt Krievijā ir vērstas pret 89 politiķiem un viņu vidū ir četriLatvijas politiķi: Saeimas deputāte Solvita Āboltiņa ("Vienotība"), kā arī Eiropas Parlamenta deputāti Inese Vaidere ("Vienotība"), Roberts Zīle (VL/TB-LNNK) un Sandra Kalniete ("Vienotība").

Liegums iebraukt Krievijā ir vērsts pret politiķiem, kuru vidū ir amatpersonas no daudzām ES valstīm: Dānijas, Zviedrijas, Lietuvas, Nīderlandes, Polijas, Beļģijas, Spānijas, Čehijas, Igaunijas, Bulgārijas, Lielbritānijas, Somijas, Rumānijas un citām valstīm

Tikmēr ES Ārlietu dienesta pārstāve aģentūrai AFP norādīja, ka Krievija pēdējo mēnešu laikā liegusi ieceļošanu vairākiem Eiropas politiķiem, taču līdz šim atteikusies atklāt visu to personu vārdus, kas iekļautas "melnajā sarakstā".

"Mēs esam pieņēmuši zināšanai, ka Krievijas varasiestādes izlēmušas sarakstu atklāt. Mums nav jebkādas citas informācijas par tiesisko pamatojumu, kritērijiem un procedūru," e-pastā nosūtītā atbildē uz AFP jautājumu paskaidroja ārlietu dienesta pārstāve.

EP liberāļu frakcijas vadītāja Gija Ferhofstada pārstāvis AFP pavēstīja, ka Krievijas "melnajā sarakstā" esot arī bijušā Beļģijas premjera vārds.

Jau vēstīts, ka pērn februāra beigās stājās spēkā jaunās Eiropas Savienības (ES) sankcijas pret personām un organizācijām, kuras saistītas ar konflikta eskalāciju Ukrainas austrumos. Eiropas Komisija jau sākusi izstrādāt jaunus ierobežojošos pasākumus gadījumam, ja miera centieni Ukrainā cietīs neveiksmi. Savukārt Krievija Eiropas rīcību sauca par neloģisku, īpaši laikā, kad ir radusies cerība panākt diplomātisku progresu ieilgušā konflikta risināšanā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti