Maskavā haosu izraisa Covid-19 caurlaides

Maskavā milzu sastrēgumus un cilvēku drūzmēšanos metro trešdien, 15. aprīlī, izraisīja jaunā Covid-19 digitālo caurlaižu sistēma, kuras mērķis ir samazināt koronavīrusa izplatību. Krievijā strauji pieaug saslimšanas gadījumu skaits.  

ĪSUMĀ:

  • Maskavā ievieš caurlaides, kas ļauj doties uz darbu, pie ārsta.
  • Caurlaides pārbauda autovadītājiem un sabiedriskajā transportā.
  • Pārbaudes izraisa milzu drūzmēšanos metro un sastrēgumus.
  • Krievijā turpina pieaugt jaunreģistrēto saslimšanu skaits ar Covid-19.
  • Putins: Ja situācija pasliktinās, cīņā pret vīrusu var iesaistīt armiju.
  • Kara veterāni aicina Putinu 9. maija parādi pārcelt uz vēlāku laiku.

Maskavā trešdien spēkā stājās digitālo caurlaižu sistēma centienos ierobežot koronavīrusa izplatību. Bez šādas caurlaides ar skenējamu kodu iedzīvotājiem aizliegts izmantot sabiedrisko transportu vai pārvietoties privātās automašīnas.

Bet jaunā kārtība metro stacijās izraisīja haosu un drūzmēšanos. Sociālajos tīklos publicētajos attēlos redzams, ka cilvēki neievēro distanci, kas nepieciešama inficēšanās riska samazināšanai. Saskaņā ar aculiecinieku vēstīto, lai iekļūtu metro, rindā nācies stāvēt 30 līdz 40 minūtes.

Problēmas radījis nepietiekams skaits policistu, kuriem pie metro ieejas jāpārbauda caurlaides un pases.  

Jaunā sistēma pie iebraukšanas Maskavā arī izraisīja milzu satiksmes sastrēgumus.

Izveidoti kontrolposteņi, kuros pārbauda automašīnu vadītāju un pasažieru caurlaides.  

“Līdz pagriezienam atbraucu normāli, bet tagad 40 minūtēs tikai 100 - 200 metrus,” stāstīja kāda pilsētas iedzīvotāja.  

“Es vedu pārtiku savam tēvam. Biju veikalā, tad braukšu uz darbu. Ja nevajadzētu, tad neietu ārā no mājas,” stāstīja kāds maskavietis.  

Caurlaidēm ir trīs kategorijas. Pirmā dod atļauju doties uz darbu, tā ir derīga līdz mēneša beigām. Otrā – lai apmeklētu ārstniecības iestādi, bet trešā, lai pārvietotos personīgu iemeslu dēļ, piemēram, dotos uz veikalu, bet ne vairāk kā divas reizes nedēļā.

Pēdējās divas caurlaides derīgas tikai vienu dienu.

Krievijā turpina pieaugt jaunreģistrēto saslimšanu skaits ar Covid-19. Trešdien apstiprināti vairāk nekā trīs tūkstoši jaunu gadījumu, kopumā sasniedzot teju 25 000, bet miruši gandrīz 200 cilvēki.  

Krievijas prezidents Vladimirs Putins šonedēļ brīdināja - ja situācija pasliktinās, cīņā pret vīrusu var tikt iesaistīti bruņotie spēki.  

Bet vairākas kara veterānu organizācijas šodien aicināja Putinu 9. maija militāro parādi Sarkanajā laukumā pandēmijas dēļ pārcelt uz vēlāku laiku.

KONTEKSTS:

Jaunais koronavīruss, kas izraisa "Covid-19", sāka izplatīties 2019. gadā Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku. Pasaules Veselības organizācija martā pasludināja, ka Covid-19 sasniedzis globālās pandēmijas līmeni. Daudzviet pasaulē atcelti masu pasākumi, slēgtas skolas un citas iestādes, lai ierobežotu Covid-19 izplatīšanos.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti