Maskavā bez aviācijas dalības notikusi Uzvaras parāde

Maskavā otrdien, 9.maijā notika tradicionālā militārā parāde, kas veltīta 72.gadadienai kopš Otrā pasaules kara beigām. Parādē piedalījās aptuveni 10 000 karavīru un 114 tehnikas vienības, bet gaisa spēki parāde nepiedalījās, saskaņā ar Aizsardzības ministrijas skaidrojumu - laika apstākļu dēļ, vēsta raidsabiedrības BBC Krievijas dienests.

Parādes atklāšanā uzrunu teica Krievijas prezidents Vladimirs Putins. Viņš pauda, ka novērst Otro pasaules karu patraucēja pasaules tautu vienotības trūkums.

“Šo briesmīgo traģēdiju neizdevās novērst pirmkārt noziedzīgās rasu pārākuma ideoloģijas dēļ, pasaules vadošo valstu vienotības trūkuma dēļ, kas ļāva nacistiem piesavināties tiesības lemt citu tautu likteni, uzsākot nežēlīgāko un asiņaināko karu,” paziņojis Putins. 

Militārās parādes notika arī citās Krievijas pilsētās. Tāpat daudzviet notiek akcija “Nemirstīgais pulks” – gājiens, kura dalībnieki nes karā kritušo radinieku fotogrāfijas.

3 komentāri
Krievijai II pasaules karš
beigsies tikai tad, kad viņi beidzot izvedīs okupācijas karaspēku no Kuriļu salām.
armanc
Paranoidāli uzrunā var saskatīt arī viedokļa veidošanu par "vienotību neveicinošajiem" frančiem, Trampu, kas nemetās valsī ar Krievzemi. "Karus un nesaskaņas rada tie, kas neiet kopsolī ar visu tautu draugu."
wtf
Karu neizdevās novērst, jo komunisti uzkurināja naciķus, palīdzot tiem ar ieročiem un militārajiem speciālistiem, bet pēc tam 1939. gadā noslēdzot Molotova-Rībentropa paktu par Eiropas sadalīšanu!
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti