Maskavā aizturētais spiegs varētu būt Krievijas atbildes gājiens

Krievija šodien paziņoja, ka Maskavā aizturējusi Lietuvas izlūkošanas darbinieku, kas tiek apsūdzēts par spiegošanu. Tas noticis tikai divas nedēļas pēc tam, kad Viļņa paziņoja par Krievijas spiega aizturēšanu. Lietuvā uzskata, ka tā ir atbilde uz Viļņas darbībām, un Maskava vēlas apmainīties ar spiegošanā apsūdzētajiem.  

Krievijas Federālais drošības dienests paziņoja, ka Lietuvas pilsoni aizturēja otrdien Maskavā. Saskaņā ar paziņojumu, viņš aizturēts brīdī, „kad no Krievijas pilsoņa saņēma dokumentālu slepeno informāciju”. Saskaņā ar Federālā drošības dienesta teikto, viņš atzinies, ka ir „Lietuvas Republikas Aizsardzības ministrijas operatīvo dienestu otrā departamenta (militārā izlūkošana) virsnieks”.

Ziņu aģentūra „TASS” vēsta, ka aizturētā vārds ir Aristids Tamošaitis. Maskavas Lefortovas rajona tiesa viņam noteikusi drošības līdzekli - apcietinājumu uz diviem mēnešiem. Tamošaitim tiek inkriminēta spiegošana, bet šobrīd viņam ir aizdomās turētā statuss.

Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs apstiprināja, ka Krievija ir oficiāli informējusi Lietuvas vēstniecību par arestēto Lietuvas pilsoni. Linkevičs norādīja, ka tagad Viļņa lūgs tikšanos ar apcietināto personu, bet visas citas detaļas tiek pārbaudītas.

Maskavas paziņojums sekoja tikai divas nedēļas pēc tam, kad Lietuva 4.maijā paziņoja par Krievijas pilsoņa aizturēšanu, kas tiek turēts aizdomās par spiegošanu Maskavas labā. Viņam noteica drošības līdzekli - arestu uz trim mēnešiem. Toreiz Ģenerālprokuratūra paziņoja, ka aizturētais „iesaistījies izlūkošanas operācijā pret Lietuvu, kuras mērķis bija iefiltrēties Lietuvas izpildvaras institūcijās, Lietuvas tiesībsargājošajās institūcijās un izlūkdienestos”.

Bijusī Lietuvas aizsardzības ministre Rasa Juknevičiene norādīja, ka pagaidām trūkst informācijas par to, kas noticis Krievijā. Tomēr sarunā ar lietuviešu ziņu portālu „Delfi.lt” viņa pauda, ka „notikušo var saistīt ar to, kas nesen notika Lietuvā, kad par spiegošanu aizturēja Krievijas pilsoni”. Viņasprāt, Maskava „ar šādu rīcību vēlas radīt precedentu, lai apmainītos” ar aizturētajiem.

Līdzīgu viedokli pauda arī lietuviešu politologs Nerijus Maļukevičs, sakot, ka „šī ir tradicionāla Krievijas specdienestu spēle, ko varētu nosaukt par uzaicinājumu uz sarunām”. Analītiķis piebilda, ka to uzskata par „acīmredzamu atbildi uz [Lietuvas] darbībām”.

Jau vēstīts, ka apcietinājumā Krievijā joprojām atrodas Igaunijas Drošības policijas darbinieks Estons Kohvers. Krievijas specdienesti viņu aizturēja pērn septembrī, Kohveru apsūdzot par nelikumīgu Igaunijas un Krievijas robežas šķērsošanu un spiegošanu. Tallina to noliedz un uzstāj, ka Kohvers robežas tuvumā piedalījās pret kontrabandu vērstā operācijā un viņu no Igaunijas teritorijas aizveda nezināmas personas, kas ieradās no Krievijas un izmantoja dūmu granātu. Aprīļa nogalē Kohveram izvirzīja galīgās apsūdzības spiegošanā, valsts robežas pārkāpšanā un šaujamieroča kontrabandā. Viņš tiks tiesāts Pleskavā, bet datums pagaidām nav noteikts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti