Mariupolē okupanti demontējuši pieminekli padomju režīma izraisītā bada upuriem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Krievijas okupantu varasiestādes trešdien Ukrainas pilsētā Mariupolē demontēja pieminekli, kas veltīts Staļina režīma laikā badā nomērdēto un politisko represiju upuru piemiņai.

1932. un 1933. gadā, kad Ukraina bija iekļauta Padomju Savienības sastāvā, Staļina režīma īstenotā politika izraisīja lielu badu. Pēc vēsturnieku aprēķiniem, tajā dzīvību zaudēja 3,5 līdz 5 miljoni iedzīvotāju. Ukrainā šo padomju režīma rīcību uzskata par genocīdu un apzīmē ar nosaukumu "holodomors".

Mariupolē piemineklis holodomora un politisko represiju upuriem tika uzstādīts 2004. gadā, netālu no Drāmas teātra, kas pēc Krievijas iebrukuma kļuva bēdīgi slavens visā pasaulē, jo tika izpostīts Krievijas raķešu triecienā.

Trešdien piemineklis tika demontēts ar autokrāna palīdzību. Okupanti pavēstīja, ka granītu plānots izmantot celtniecības vajadzībām.

Okupantiem lojālās organizācijas "Jaunā republika" pārstāve Jevgeņija Krotova pavēstīja, ka tiek nojaukts nevis piemineklis, bet gan "politiskās dezinformācijas simbols", jo Ukraina esot uzspiedusi ideju par "genocīdu un holodomoru".

Savukārt okupācijas režīmam lojālais vēsturnieks Artjoms Bobrovskis paziņoja, ka nekāda holodomora Ukrainā nav bijis.

"Vēstures avoti liecina, ka bads ir skāris Krievijas, pēc tam Padomju Savienības reģionus ik pēc dažiem gadu desmitiem. 1932. un 1933. gadā no bada visvairāk cieta nevis Ukraina un Donbasa reģions, bet gan Kazahstāna, Pievolgas reģions un Ziemeļkaukāzs," aģentūrai "RIA Novosti" apgalvo Bobrovskis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti