Mario Dragi atsaucas Itālijas prezidenta piedāvājumam veidot valdību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Bijušais Eiropas Centrālās bankas (ECB) prezidents Mario Dragi trešdien, 3. februārī, atsaucies Itālijas prezidenta Serdžo Matarellas piedāvājumam veidot nākamo valdību.  Viņš pēc tikšanās ar prezidentu aicināja Itālijas iedzīvotājus un politiķus būt vienotiem, lai pārdzīvotu pašreizējās grūtības.

Itālija ir palikusi bez valdības laikā, kad valstī reģistrēto koronavīrusa Covid-19 inficēto skaits ir pārsniedzis 2,5 miljonus, bet ekonomika piedzīvo dziļāko kritienu kritienu kopš Otrā pasaules kara. 

"Es pateicos prezidentam par man izrādīto uzticību, aicinot veidot jauno valdību. Šis ir ļoti sarežģīts brīdis mūsu valstij. Uzveikt pandēmiju, pabeigt vakcinācijas kampaņu, rast atbildes uz ikdienas problēmām un atjaunot normālu valsts funkcionēšanu ir mūsu lielākie izaicinājumi.

Vispirms es vērsīšos parlamentā, lai iegūtu likumdevēju atbalstu. Esmu pārliecināts, ka sarunas ar parlamentā pārstāvētajām partijām apliecinās vienotību.

Partiju atbalsts man dotu iespēju atbildīgi un pozitīvi atbildēt uz prezidenta aicinājumu,” paziņoja Dragi.

KONTEKSTS:

Līdzšinējais premjers Džuzepe Konte atkāpās pagājušajā nedēļā, jo viņa valdību iepriekš pameta “Viva Italia”, atstājot koalīciju bez vairākuma parlamentā. Tika pieļauts, ka Itālijas prezidents Serdžo Matarella šodien aicinās bijušo ECB prezidentu Dragi uzņemties jaunās valdības veidošanu.

Dienvideiropas valsts piedzīvo politisko haosu laikā, kad to ir smagi skārusi Covid-19 pandēmija un tās izraisīta strauja ekonomikas lejupslīde. Dragi kā ECB vadītājs izpelnījās atzinību par lielo ieguldījumu, lai eirozona pārvarētu dziļo finanšu krīzi pirms gandrīz desmit gadiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti