Manafortam piespriež vēl 43 mēnešu cietumsodu

Amerikas Savienoto Valstu prezidenta Donalda Trampa bijušajam kampaņas vadītājam Polam Manafortam būs jāizcieš vēl 43 mēnešu cietumsods. Iepriekš viņam jau tika piespriesti 47 mēneši ieslodzījumā.

Papildu sods Manafortam piespriests saistībā ar apsūdzībām sazvērestībā. Tiesnese Eimija Bērmane-Džeksone pēc lēmuma pasludināšanas norādīja, ka apsūdzētais nav galvenais sabiedrības ienaidnieks, bet nav arī upuris. Pieredzējušais lobētājs, kurš pārstāv Republikāņu partiju, neesot arī izrādījis lielu nožēlu un vairākkārt melojis.

69 gadus vecajam Manafortam cietumā kopumā būs jāpavada vairāk nekā 7 gadi, jo iepriekš 47 mēnešu cietumsods viņam tika piespriests par finanšu noziegumiem.

Trešdien Ņujorkas pilsētas prokuratūra polittehnologam izvirzīja vēl vairākas apsūdzības, tostarp par krāpšanos ar hipotēku.

KONTEKSTS:

Apsūdzības pret Manafortu izvirzītas ASV īpašā prokurora Roberta Millera izmeklēšanas  rezultātā par Krievijas iejaukšanos ASV prezidenta vēlēšanās 2016. gadā, kurās uzvarēja Tramps. Tomēr Manafortam izvirzītās apsūdzības nav saistītas ar viņa darbu kā Trampa vēlēšanu kampaņas vadītājam, bet gan senāku pagātni un Manaforta darbu bijušā Ukrainas prezidenta, Maskavas atbalstītā Viktora Janukoviča labā.  

Prokurori norādīja, ka Trampa bijušajam kampaņas vadītājam ārzonu bankās jābūt līdz pat 55 miljoniem ASV dolāru, kurus Manaforts nopelnījis, strādājot ar Ukrainas politiķiem un palīdzot viņiem ar naudas lietām.

Manafortam izvirzītas apsūdzības par nepatiesu ziņu sniegšanu nodokļu deklarācijā, par ziņu nesniegšanu par viņa pārvaldībā esošiem banku kontiem Kiprā un citās ārvalstīs. Saskaņā ar apsūdzībām šajos kontos viņš mēģinājis slēpt miljoniem dolāru, kas viņam samaksāti par lobista darbu bijušā Ukrainas prezidenta Janukoviča labā.

Politikas vērotāji iepriekš pieļāva –  ja viņu atzīs par vainīgu, Manaforts cer, ka Tramps varētu izmantot savas prezidenta pilnvaras un viņu apžēlot.  


 

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti