Mamikins kopā ar Eiroparlamenta un Krievijas deputātiem Sīrijā ticies ar Asadu

Sīrijas galvaspilsētā Damaskā ar autoritāro valsts galvu Bašāru al Asadu tikusies Krievijas deputātu un Eiroparlamenta grupa. Trīs Eiropas Parlamenta (EP) deputātu vidū bija arī Latvijas pārstāvis Andrejs Mamikins un viņa igauņu kolēģe Jana Toma.

Tikšanās laikā esot pārrunāta vienošanās par uguns pārtraukšanu, kurai būtu jāsākas naktī uz piektdienu, 30.decembri.

Krievijas parlamenta augšpalātas preses dienests ziņo, ka deputāti apmeklējuši arī Krievijas gaisa spēku bāzi Hmeimimā. Tā tika uzcelta pilsoņu kara laikā pērn un šogad oktobrī oficiāli nodota Krievijai. Līdz ar iznīcinātājiem Krievija tajā izvietojusi arī tankus un citu bruņutehniku, bet pirms nedēļas tur pārdislocēts Krievijas militārās policijas bataljons.

Mamikins ir otrs Latvijas pārstāvis EP, kurš ticies ar Sīrijas autoritāro līderi Bašaru al Asadu. Šogad jūlijā Damasku apmeklēja arī eiroparlamentāriete Tatjana Ždanoka. Saistībā ar šo vizīti izcēlās skandāls, EP atsakoties apmaksāt vizītes izmaksas un norādot, ka tikšanās ar pretrunīgi vērtēto Sīrijas autoritāro līderi ir politiķu pašu atbildība.

Jau ziņots, ka Sīrijā karojošās puses ar Turcijas un Krievijas atbalstu panākušas jaunu vienošanos par pamieru. Tam jāstājas spēkā pusnaktī. Maskava un Ankara sola garantēt pamiera ievērošanu.

Tiesa, līdzšinējie centieni saistībā ar uguns pārtraukšanu bijuši īslaicīgi. Turklāt jaunais pamiers neattieksies uz radikālo fundamentālistu grupējumiem un, iespējams, ne uz visiem mērenajiem nemierniekiem.

5 komentāri
Lūk
Tāds izskatās kremļa gara nesējs Eiropas Parlamentā.
:/
"kremļa gara nesēji" ir divas citas kundzītes. Šitas ir tikai pakalpiņš.
polis
saskaņas deputātiem nekad nav bijušas problēmas saprasties ar slepkavām un tirāniem. vai tad Latvijas čaklāko deputāti, savu draudzeni griguli līdzi nepaķēra?
Valdis
Mamikins ir latvijas gods prāts un sirdsapzina !
valdi!
pacenties nākamreiz būt izdomas bagātāks. citādi tavs komentārs izskatās pēc tiešām jaudīga sarkasma:) un jāraksta ir "mamīkins" - ar mazo "m", jo viņš ir garā mazs cilvēciņš, bet "Latvija" - ar lielo "L", jo Latvija ir valsts, kurā par spīti visam ir labāka dzīve nekā Krievijā.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti