Maltieši referendumā tomēr nolemj neaizliegt pavasara putnu medības

Maltas iedzīvotāji sestdien notikušajā referendumā ar minimālo pārsvaru noraidīja priekšlikumu aizliegt neviennozīmīgi vērtētas pavasara putnu medības, ziņo “Malta Today”.

Maltā referendums par putnu medībām pavasarī ir noslēdzies ar 1% medību atbalstītāju pārsvaru.  Par likuma palikšanu spēkā balsoja 50,8 % vēlētāju, bet pret  - 49,2 %. Tā ir aptuveni 4000 balsu atšķirība.

Maltas premjers Džozefs Maskats paziņojis, ka pēc neoficiālajiem rezultātiem referendumā 50,8% balsotāju izteikušies par putnu medību saglabāšanu.

Pavasara putnu medību sezona tiks atvērta otrdien, un tā ilgs 17 dienas.

Referendumā kopā piedalījās 75%, nedaudz vairāk nekā 2011. gada referendumā par laulības šķiršanas aizlieguma atcelšanu, kurā piedalījās 72%. Vēlētāju aktivitāte Maltā ierasti ir ļoti augsta. Maltas pilsoņiem, kas dzīvo ārvalstīs, nebija iespējas balsot ne pa pastu, ne vēstniecībās.

Premjers arī norādījis, ka referenduma iznākums ir skaidrs signāls valdībai, ka cilvēki vēlas saglabāt regulētās putnu medības, taču ir arī otrs vēstījums – cilvēki vēlas piešķirt lielāku prioritāti vides jautājumiem.   

Viņš arī aicināja gan putnu medību aizstāvjus, gan pretiniekus apsēsties pie sarunu galda, uzsākt dialogu un pieņemt, ka maltieši tic regulētajai medību sezonai un ne visi tic aizliegumiem.  

Maskats, lai gan balsoja par, nosauca referenduma rezultātu par mednieku pēdējo iespēju. Savā uzrunā viņš teica, ka medniekiem ir jāsaprot, ka situācija tomēr ir pilnībā mainījusies, jo puse valsts iedzīvotāju ir pret pavasara medībām.  Premjers teica, ka policijai ir doti stingri norādījum un nekādi likumpārkāpumi netiks pieļauti.

Viņš arī iepriekš medijos ir izteicies, ka daudzu pārkāpumu gadījumā  viņam ir tiesības sezonu slēgt tāpat, kā tas notika pagājušā gada rudenī.

Medību aizlieguma atbalstītāji iepriekš kampaņās uzsvēra, ka mednieki bieži vien pārkāpj normatīvus un nogalina arī Eiropas apdraudētos putnus to migrācijas perioda, vēsta BBC.  Priekšlikuma autori piedāvāja aizliegt migrējošo putnu medības no 14. līdz 30.aprīlim.

Savukārt mednieki uzstāja, ka pavasara medības ir Maltas kultūras neatņemamā sastāvdaļa.  Malta ir vienīgā ES valsts, kurā atļautas migrējošo putnu medības kā sports.  

Organizācijas, kas vadīja kampaņu pret pavasara medībām, tāpat gatavojas agresijai un likumpārkāpumiem, un domā, ka aizsargātu putnu sugu šaušana turpināsies. Vides aizstāvji saka, ka šī ir zaudēta iespēja Maltai. Medību atbalstītāji svin uzvaru, un saka paldies velētājiem.

Lai gan vēlētāju aptaujas rādīja medību pretinieku uzvaru ar 7 procentpunktu pārsvaru, pieļaujams, ka cilvēki, kas ir pret pavasara medībām, nebija pietiekami aktīvi.  Aktivitātes dati rāda, ka visaugstākā aktivitāte (un daudz augstāka nekā parasti) bija dienvidu reģionos, kuros dzīvo daudz mednieku un tradicionāli atbalstītas medības.

Jau zinots, ka Malta pārkāpj Eiropas Savienības Putnu direktīvu, atļaujot pavasarī medīt 5000 paipalu un 11 000 ūbeļu. Malta ir vienīgā Eiropas Savienības valsts, kurā atkāpe no šī likuma izstrādāta sporta un atpūtas, nevis zinātnes, drošības vai kaitēkļu apkarošanas vārdā. Atvērtās sezonas aizsegā tiek nomedītas arī daudzas aizsargājamas putnu sugas, kas migrē pāri Maltai.

Liels atbalsts kampaņai pret pavasara medībām bija vērojams no organizācijām un cilvēkiem citur Eiropā, it īpaši Lielbritānijā. Šobrīd sociālajos medijos vērojams liels sašutums, un daudzi aicina boikotēt Maltai nozīmīgo tūrisma industriju.

Saistītie raksti
4 komentāri
Toms
Gribētos satikt kādu no šiem Maltiešiem, kuri pavasarī šauj putnus sporta pēc un paskatīties viņam acīs. Tā vienkārši - šaut kādu nost sporta pēc? Kas tas par sportu? Tīkli un līmes stabi tas arī ir sports?
Ziedonis
Malači Maltieši! Nenodeva savas senās medību tradīcijas un nepakļāvās Eiropas diktātam. Te Latvijā arī bez maz vai visu meža nozari un medniekus terorizē daži ornitologi, kurus baro mūsu konkurenti. Viņi izdzīvo tikai tāpēc, ka nepietiekoši zinošā tautas masa uzķeras uz viņu pseido zaļājām idejām, jo tas taču ir tik fīčīgi! Tas pats Ķeruss uzskata, ka svarīgāks ir viens vanags, nekā tas vai kādam lauciniekam nocērtot mežu iegūtā nauda izšķirs, vai laist bērnus skolā, vai braukt ar visu ģimeni uz Īriju. Latvijā sloku medību aizliegšana pavasarī arī iznīcināja vienu no senākajām, un jaukākajām medību tradīcijām. Sloku izdzīvošanai jēga nekāda, jo Latvijā ligzdo pavisam citas slokas. Ja visu dara prātīgi, ir OK bez "zaļo" pārspīlētajām stulbībām.
Inga
Skumji, ka cilvēks ar pseidonīmu Ziedonis, šādi izsakās par dabas aizsardzību.
omg
varbūt ar tevi vajadzētu nošaut sporta pēc?
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti