Pusdiena

ZM saņēmusi 32 iesniegumus ar lūgumu izsludināt ārkārtas situāciju lauksaimniecībā

Pusdiena

Pusdiena 27.06.2018

Malta un Itālija ļāvušas pietauvoties savās ostās kuģiem ar vairākiem simtiem bēgļu

Maltas un Itālijas ostās ļauj pietauvoties kuģiem ar vairākiem simtiem bēgļu

Malta un Itālija ļāvušas pietauvoties savās ostās kuģiem ar vairākiem simtiem bēgļu uz klāja. Šie kuģi vairākas dienas bija spiesti kuģot starptautiskos ūdeņos, valstīm nevēloties migrantus uzņemt. Migrācijas jautājums kārtējo reizi ir aktualizējies pirms šonedēļ gaidāmā Eiropas Savienības (ES) līderu samita, kurā tiks spriests arī par iespējamo palīdzības sniegšanu Lībijai, no kuras ieceļo vislielākais skaits migrantu.

Vasaras mēneši tradicionāli ir tas laiks, kad arvien lielāks skaits bēgļu no Rietumāfrikas cenšas šķērsot Vidusjūru, lai nokļūtu ES. Šogad, cenšoties ierobežot migrācijas apjomus un cenšoties stiprināt ārējās robežas, vairākas valstis ir ieņēmušas stingru pozīciju, visai neapskaužamā situācijā nostādot arī kuģus, kuri palīdz grūtībās nonākušajiem bēgļiem nokļūt drošībā.

Plašu rezonansi ieguva glābšanas kuģis ar 630 patvēruma meklētājiem uz klāja, kam ienākšanu ostā aizliedza gan Itālija, gan Malta, spiežot peldlīdzeklim ilgstoši atrasties ūdenī. Toreiz palīdzīgu roku sniedza Spānija. Pagājušajā nedēļā līdzīgu atteikumu saņēma arī vācu nevalstiskās organizācijas glābšanas kuģis "Lifeline", kas ar 234 cilvēkiem uz klāja bija ilgstoši spiests kuģot starptautiskajos ūdeņos Maltas tuvumā.

Otrdien, 26.jūnijā, Francijas valdības pārstāvji paziņojuši, ka ir panākta vienošanās, kas kuģim tomēr ļaus pietauvoties Maltā. Parīze ir gatava nosūtīt palīgā komandu atceļojušo personu reģistrēšanai un patvēruma meklētāju pieteikumu apstrādei. Līdzīgi Francija rīkojās, arī palīdzot Spānijai.

Arī Sicīlijas piekrastē ļauts pietauvoties dāņu kravas konteineru kuģim "Alexander Maersk", kas pēc Itālijas jūras spēku lūguma pagājušajā ceturtdienā sniedza palīdzību avārijas situācijā nonākušai laivai, uzņemot uz sava klāja vairāk nekā 100 cilvēkus.

Migrācijas jautājumi un mēģinājumi samazināt cilvēku plūsmu pār Vidusjūru jau pēc dažām dienām būs uzmanības centrā ES līderu samitā. Viens no iespējamajiem risinājumiem ir pastiprinātas palīdzības sniegšana Lībijai, no kuras krastiem izceļo lielākais skaits cilvēku. Svētdien vien Lībijas krasta apsargi bija aizturējuši gandrīz tūkstoti potenciālo bēgļu.

Itālijas iekšlietu ministrs Mateo Salvīni, kurš ir viens no asākajiem migrācijas pretiniekiem, pirmdien, 25.jūnijā, ieradās negaidītā vizītē Lībijā, aicinot atbalstīt ideju par migrantu uzņemšanas un identificēšanas centriem vairākās Āfrikas valstīs. Salvīni arī brīdinājis visas nevalstiskās organizācijas neradīt liekas problēmas, uzsverot, ka itāļu ostas arī turpmāk tiks slēgtas tiem, kas palīdz cilvēku kontrabandistiem. Salvīni arī noraidījis Spānijas un Francijas aicinājumu patvēruma meklētājus izvietot slēgtos centros līdz brīdim, kamēr viņu patvēruma piedāvājums nav izskatīts. Salvīni uzsvēris, ka viņa valsts negatavojas kļūt par bēgļu nometni visai Eiropai.

Kamēr ES līderi par migrācijas problēmu risināšanu runās jau šajā nedēļā, Lībija bēgļiem veltītu samitu ir gatava sarīkot vien septembrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt