Maltas karaflote atguvusi kontroli pār migrantu nolaupīto tankkuģi Vidusjūrā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Maltas karaflote ceturtdienas, 28. marta, rītā pārņēmusi kontroli pār migrantu nolaupīto tankkuģi. Tas tika sagrābts vakar pēc tam, kad apkalpe izglābtos migrantus vedusi atpakaļ uz Lībiju. Visu šo laiku atbildīgie dienesti novēroja tankkuģi, līdz tika pieņemts lēmums par kontroles atgūšanu.

Pašlaik Maltas bruņotie spēki migrantu nolaupīto tankkuģi "El Hiblu 1” eskortē uz Boilervorfas piestātni Maltā, kur kopumā 108 migranti - 77 vīrieši un 31 sieviete - tiks nodoti policijai, kas savukārt tālāk izmeklēs notikušā apstākļus.

Maltas karaflote atguvusi kontroli pār migrantu nolaupīto tankkuģi Vidusjūrā
00:00 / 02:48
Lejuplādēt
Maltas varasiestādes trešdienas, 27. marta, pēcpusdienā saņēma ziņu par kuģi, kuru sagrābuši pirāti. Tiesa, uz kuģa migranti tika uzņemti otrdien, kad tika izglābti Vidusjūrā. Situācija strauji mainījusies, kad tankkuģis atradies sešas jūras jūdzes no Lībijas krastiem, virzoties tuvāk galvaspilsētai Tripolei. Kuģa kapteinis pa rāciju vairākkārt apliecināja, ka kuģis neatrodas viņa kontrolē un ka migranti pret viņu, kā arī komandu izdara spiedienu, lai kuģa turpmākais maršruts vestu uz Maltu. Uzreiz pēc šīm ziņām tika uzsākta arī tankkuģa novērošana.

Pēc iegūtās informācijas tika pieņemts lēmums atgūt kontroli pār kuģi. Maltas armija jau trešdien bija trauksmes gatavībā, taču tikai tad, kad bruņotie spēki bija konsultējušies ar juristiem par jurisdikcijas un tiesību jautājumiem saistībā ar pirātismu, jo Vidusjūrā tā nav ierasta prakse, tika uzsākta šī atbrīvošanas operācija. Tās laikā uz nolaupītā tankkuģa „El Hiblu 1” klāja izkāpa specvienība, kuras uzdevums bija panākt drošību un atgūt kontroli. Pašu operācija organizēja Maltas bruņotie spēki.

Par notikušo Vidusjūrā savs vārds bija sakāms arī Itālijas iekšlietu ministram Mateo Salvīni. Viņš vakar sociālajā tīklā "Twiter" uzsvēra, ka šādiem cilvēkiem kā „pirātiem” neļaus spert kāju Itālijā.

Romas stingro nostāju ietekmē pārāk lielais migrantu skaits, kas pēdējos gados ir ieradušies, daudzus no viņiem mēģinot izsēdināt Itālijā. Kopš tur mainījusies valdošā vara, tā pieprasījusi, lai arī citas valstis dara vairāk un uzņem šos migrantus, kas tikuši izglābti Vidusjūrā, īpaši jau operācijas „Sofija” laikā. Lai arī šī operācija tiks pagarināta, galvenokārt Itālijas, kā arī citu dalībvalstu, tostarp Vācijas, iebildumu dēļ, kuģi Vidusjūrā vairs netiks dislocēti, bet tiks nodrošināta novērošana no gaisa un Lībijas krasta apsardzes apmācības.

Vācu raidsabiedrība „Deutsche Welle” norādījusi, ka kuģi, kas izglābj migrantus Vidusjūrā, aizvien biežāk viņus ved uz Lībiju. No šejienes patvēruma meklētāji bieži cenšas šķērsot jūru, lai nonāktu Eiropā.

Tomēr raidsabiedrība vērš uzmanību uz vēl kādu citu faktu, kas varētu izskaidrot, kāpēc izglābtie migranti pārņēmuši kontroli pār tankkuģi „El Hiblu 1”. „Deutsche Welle” raksta, ka migranti ne vienmēr ir priecīgi par to, ka viņus grib nogādāt Lībijā, jo tur viņiem pastāv risks kļūt par vardarbības un smagu noziegumu upuriem, tostarp tiek minēta izvarošana, spīdzināšana un pat vergu darbs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti