Maltā mainīs žurnālistu darbību regulējošos likumus

Maltas valdība gatavojas rosināt likumu izmaiņas, lai vairāk aizsargātu žurnālistus. Oficiālā Valleta šādā veidā cer mazināt vietējās un starptautiskās sabiedrības sašutumu saistībā ar žurnālistes Dafnes Karuanas-Galicias slepkavību.

Jaunais likums vairs neparedz žurnālistu atbildību par neslavas celšanu, un tajā nav paredzēts pienākums plašsaziņas līdzekļu redaktoriem reģistrēties valdības preses reģistrā.

Jaunais likums arī aizliedz izdot preventīvus aizturēšanas orderus lietās par apmelošanu. Šādā veidā ekonomikas ministrs Kriss Kardona šogad vērsās pret nogalināto žurnālisti.

Neraugoties uz oficiālās Valletas pūlēm mazināt sašutumu par noziegumu, absolūtais Eiropas Parlamenta deputātu vairākums trešdien, 15.novembrī, nobalsoja par rezolūciju, kurā paustas nopietnas bažas par likuma varu Maltā.

Dokumentā arī norādīts, ka šīs valsts policija nav izmeklējusi vairākus nopietnus apgalvojumus par iespējamo korupciju, kā arī naudas atmazgāšanas novēršanas un banku uzraudzības saistību pārkāpumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti