Makrons un Lepēna televīzijas debatēs apmainās ar apvainojumiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Pirms svētdien gaidāmajām Francijas prezidenta vēlēšanām abi kandidāti Emanuēls Makrons un Marina Lepēna televīzijas debatēs trešdien izgaismoja asas viedokļu sadursmes par terorismu, ekonomiku un Eiropas Savienību (ES). Abi apmainījās savstarpējiem apvainojumiem. Lepēna Makronu apsūdzēja par "līšanu uz vēdera" Vācijas un banku priekšā, bet viņš Lepēnu nosauca par "baiļu virs-priesterieni". Aptaujas liecina, ka skatītāji debatēs par pārliecinošāku uzskata Makronu.

Centriski noskaņotais Makrons un galēji labējā Lepēna trešdien, 3.maijā, vakarā pēdējo reizi pirms svētdienas vēlēšanām tikās aci pret aci televīzijas debatēs. Tās izvērtās asas, abiem kandidātiem izgaismojot krasi dažādas nostājās aktuālajos jautājumos. Makrons un Lepēna piedāvāja dziļi atšķirīgas vīzijas par valsts nākotni, kā arī apmainījās ar personīgiem apvainojumiem.

Karsts temats bija drošība un terorisms, ņemot vērā Francijā piedzīvotos uzbrukumus. Lepēna aicināja izraidīt un atņemt pilsonību visiem, kas tiek turēti aizdomās par saistību ar terorismu.

"Mums nekavējoties jāizraida visi ārvalstnieki, kas ir potenciāls apdraudējums valsts drošībai – visi ārvalstnieki, kam ir saites ar islāmistu fundamentālismu. Ārā! Ārā! Mēs atņemsim pilsonību visiem, kam ir dubultpilsonība," teica Lepēna.

Makrons savukārt apsūdzēja Lepēnu, ka viņa novestu Franciju līdz pilsoņu karam, un vēršanās pret musulmaņu iedzīvotājiem un šķelšanās ir tieši tas, ko teroristi vēlas.

Pievēršoties ES, Lepēna paziņoja, ka rosinās referendumu par dalību blokā, kā arī solīja atjaunot Francijas nacionālo valūtu franku, kas būtu maksāšanas līdzeklis paralēli eiro, ja tas tiktu nolemts tautas nobalsošanā. Makrons ideju par divām paralēlām valūtām nosauca par "absurdu".

Lepēna nosauca Makronu par lielā biznesa kandidātu un apsūdzēja par "padevību" ES. Viņa paziņoja – "tā vai citādi Francijā valdīs sieviete", vai nu viņa vai Merkele.

"Jūs lienat uz vēdera. Jūs lienat uz vēdera Vācijas priekšā, Francijas Islāma organizāciju savienības, naudas un banku priekšā. Tas ir kandidāts, kas lien uz vēdera," teica Lepēna.

Tikmēr Makrons norādīja: "Es stāvu uz kājām. Bet, lai stāvētu uz kājām, man nav jānomelno. Jūs visu laiku nomelnojat ārzemniekus, jūs nomelnojat vienus un jūs nomelnojat citus. Mūs valstij tas nav vajadzīgs. Mums ir vajadzīga nomierināšanās un efektivitāte."

Lepēna paziņoja, ka Makrons ir "mežonīgas globalizācijas" kandidāts un viņš Franciju redz kā tirgus placi, "kur katrs cīnās par sevi”. Makrons atcirta, ka Lepēna atklāti melo, pārspīlē un spēlē uz cilvēku bailēm.

"Kas ir manipulējis ar bailēm no paša sākuma? Tā esat jūs. Kas spēlējas ar pilsoņu bailēm? Tā esat jūs. Manā priekšā sēž baiļu virs-priesteriene. Jūsu stratēģija gluži vienkārši ir stāstīt daudz melu, un stāstīt, kas valstī nav labi, bet jūs neko nepiedāvājat," sacīja Makrons.

Telekanāla BFMTV veiktā skatīju aptauja pēc debates liecina, ka 63% Makronu un viņa argumentus uzskatīja par pārliecinošākiem, bet 34% norādīja, ka viņus vairāk pārliecināja Lepēna.

Francijas prezidenta vēlēšanu otrā un noslēdzošā kārta notiks svētdien, 7.maijā. Aptaujās Makrons joprojām bauda aptuveni 60% atbalstu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti