Makrons iepazīstinās Francijas tautu ar jaunu reformu plānu

Francijas prezidents Emanuels Makrons ceturtdien, 25.aprīlī, vakarā nāks klajā ar reformu plānu, kas izstrādāts, reaģējot uz teju pusgadu ilgušo tā dēvēto "dzelteno vestu" protestu kustību pret sociālo netaisnību. Sagaidāms, ka reformas būs svarīgas, bet ne revolucionāras.

Ir skaidrs, ka uz spēles likti ne tikai ambiciozie Francijas modernizācijas plāni, bet arī Makrona kā globāla mēroga valstsvīra statuss.  

Ierakstīts prezidenta paziņojums par jaunajiem pasākumiem jau bija sagatavots pārraidīšanai 15.aprīlī, taču divas stundas pirms ētera Parīzes Dievmātes katedrāles ugunsgrēka dēļ prezidentūra bija spiesta atcelt tā pārraidīšanu. Reformu plānu prezidents izklāstīs vakarā, kad viņš pirmo reizi tiksies ar vietējiem medijiem plašā preses konferencē.

Makrons iepazīstinās Francijas tautu ar jaunu reformu plānuRihards Plūme

  Atliktajā runā, kas iepriekš nonāca mediju rīcībā, Makrons solīja pārskatīt ārkārtīgi nepopulāro lēmumu samazināt solidaritātes nodokli bagātniekiem.

  Tiek pieļauts, ka jaunie pasākumi paredzēs nodokļu samazināšanu vidusšķirai, kā arī elitāras administrācijas skolas likvidēšanu. Sabiedriskās domas aptaujas liecina, ka Makrona popularitāte noslīdējusi līdz 30% atzīmei vai pat vēl zemāk.

  Viņš jau tagad met skatus uz 2022.gada prezidenta vēlēšanām. Uz spēles ir arī Makrona kā globāla mēroga valstsvīra statuss, kurš spētu stāties pretī ASV prezidentam Donaldam Trampam un vadīt Eiropu.

  Saistītie raksti
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti