Makrons: Francija pārliecinājusi Trampu saglabāt ASV militāro klātbūtni Sīrijā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Francijas prezidents Emanuels Makrons paziņojis, ka tieši viņa valsts pārstāvji pārliecinājuši Donaldu Trampu saglabāt ASV militāro klātbūtni Sīrijā. Savukārt raķešu triecienu pa Sīrijas valdības kontrolētajiem objektiem viņš nodēvēja par atmaksu.

Makrons intervijā medijiem norādīja, ka ASV prezidents Tramps pirms 10 dienām paudis vēlmi izvest karaspēku no Sīrijas.

Francijas pārstāvji esot pārliecinājuši Baltā nama saimnieku turpināt ilgtermiņa militāro misiju Sīrijā, kā arī vērst raķešu triecienus tikai pret objektiem, kas saistīti ar ķīmiskajiem ieročiem. Sestdien notikušais trieciens neesot bijis militārs akts, bet pretdarbība klajiem Bašara al Asada valdības pieļautiem starptautisko tiesību pārkāpumiem. 

“Gan Sīrijas, gan Krievijas amatpersonas ziņo, ka no viņu puses nav bijuši upuri. Tieši to mēs gribējām panākt. Precīzi trāpījām ķīmisko ieroču objektiem, kas pārkāpa visus starptautiskos likumus. Mēs bijām sasnieguši punktu, kad triecieni bija nepieciešami, lai atjaunotu uzticēšanos mūsu balsij. Pirms desmit dienām prezidents Tramps teica, ka Savienotās Valstis apņēmušās pamest Sīriju. Mēs pārliecinājām viņu palikt,” paziņoja Makrons.

Makrons vienlaikus pauda vēlmi iesaistīt Krieviju Sīrijas konflikta politiskā risinājuma meklēšanā un neatcels nākammēnes gaidāmo vizīti Maskavā.

Arī Vācijas ārlietu ministrs Heiko Māss paziņojis, ka Krievija ir sarežģīts partneris un tā līdz šim bloķējusi visus centienus konfliktu risināt Apvienotajās Nācijās. Taču bez oficiālās Maskavas līdzdalības  Sīrijas krīzi atrisināt nav iespējams.

KONTEKSTS:

Amerikas Savienotās Valstis, Francija un Lielbritānija agrā sestdienas, 14.aprīļa, rītā veica uzlidojumus vairākām ar ķīmiskajiem ieročiem saistītām vietām - zinātniskās izpētes centram ķīmisko ieroču ražošanai, kā arī ieroču glabātavām un komandpostenim.

Gaisa triecieni ir atbilde ķīmiskajam uzbrukumam, kas 6.aprīlī notika Sīrijas pilsētā Dumā un nogalināja 40 cilvēkus. Tas tiek uzskatīts par ķīmisko uzbrukumu, jo, pēc Pasaules Veselības organizācijas paziņotā, vairāk nekā 500 cilvēkiem konstatēti simptomi, kādi raksturīgi pēc saindēšanās ar ķīmiskām vielām.

ASV, Francijas un Lielbritānijas mērķis ir atturēt Sīriju no ķīmisko ieroču izmantošanas.

Latvijas Ārlietu ministrija norāda, ka raķešu triecieni Sīrijas militārai infrastruktūrai ir atbilstoša rīcība, lai nepieļautu turpmāku ķīmisko ieroču izmantošanu pret Sīrijas civiliedzīvotājiem, kā arī izsaka nožēlu, ka Krievija izmantoja veto tiesības ANO Drošības padomē, apturot rezolūcijas projektu par jauna neatkarīga izmeklēšanas mehānisma par ķīmiskajiem uzbrukumiem Sīrijā izveidi.

Krievija jau paziņojusi, ka uzbrukums nepaliks bez atbildes. Tā aizstāv savu sabiedroto Sīriju, norādot, ka runāt par ķīmisko uzbrukumu Dumā nav pamata.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti