Maiami tapusi kapsēta zem ūdens

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Pēc nāves iespēja būt daļai no kaut kā dzīva - tieši tādas ir Maiami izveidotās zemūdens kapsētas mērķis. Tajā tiek izvietotas kremētas cilvēka mirstīgās atliekas, kas kalpo ne tikai kā memoriāls jūras mīlētājiem, bet arī palīdz uzlabot jūras ekosistēmu un veicina koraļļu augšanu.  

Kapsētā  gulst cilvēki, kas reiz ļoti mīlēja jūru. Viņu ģimenes ir izvietojušas pelnu urnas ūdenī, kapsētā jau ir aptuveni 1500 cilvēku paliekas un tagad memoriāls tiek paplašināts vēl 4000 vietu iekārtošanai.

Tā ir netipiska atdusas vieta, bet daudzām ģimenēm tas ir tieši tas, kas vajadzīgs.

“Es zinu, cik ļoti mana mamma mīlēja ūdeni, mans tētis bija krasta apsargs, arī viņš mīlēja ūdeni. Tagad, kad man ir iespēja šo izdarīt, man grūti aprakstīt emocijas,” medijiem stāstīja Vils.  

Zemūdens kapsēta palīdz ne tikai sērojošām ģimenēm, bet arī videi. Koraļļi aug, absorbējot kaļķakmeni, un tas rada akmeni. Tie aug kārtu pēc kārtas. Šāds memoriāls izmaksā, sākot no pusotra tūkstoša dolāru. Valdības piekrišanu nācās gaidīt četrus gadus, bet, kad politiķi sāka saprast rifu izbalēšanas problēmas nopietnību, atļauja tika dota.   

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti